10.09.2013. 20:45
Šovakar Pirejas "Olympiakos" mājvietā "Karaiskakis" stadionā norisināsies Pasaules kausa atlases cikla spēle starp Grieķiju un Latviju. Mariana Pahara vadītā Latvija cer turpināt uz pozitīvas nots un iesaistīties cīņā par trešo vietu, toties grieķiem ir atgriezušās reālas izredzes uzvarēt grupā un automātiski doties uz Brazīliju.

90'+4 Grieķija izcīna pelnītu uzvaru (1:0) un garantē vismaz izkļūšanu no grupas. Pahars piedzīvo pirmo zaudējumu pie Latvijas stūres, taču saglabā pat ļoti reālas cerības uz trešo vietu grupā.

90'+3 Kacuranis aptur ātru Latvijas uzbrukumu un nopelna otro brīdinājumu. Lieliski apzinādamies, ko dara un ko izdarīja, Kacuranis bez jebkādām emocijām noņem kapteiņa apsēju un pamet laukumu.

90'+2 Koliņko atkal glābj. Lai kā arī spēle beigtos, Aleksandra atgriešanās noteikti tiks vērtēta ar plusa zīmi.

90' Karagunis pamana, ka Koliņko ir tālu izgājis no līnijas, un no soda laukuma pusapļa pārmet bumbu viņam pāri, taču Aleksandrs paspēja noreaģēt un glšbt Latviju no otro vārtu zaudējuma.

Iļja Poļakovs: Viss jau sākās ar Laizana lēmumu ignorēt fair-play. Būtībā pamatotu, bet tik un tā nesolīdu lēmumu.

88' Fernandu Santušs pēdējo maiņu tomēr neatstāj kompensācijas laikam. Jannis Fetfacidis nomaina Samarasu.

86' ...bet Ritvars Rugins nesavalda emocijas un par Kacuraņa grūšanu tiek noraidīts.

86' Grieķijas laukuma pusē uzvirmo emocijas. Kacuranis tiek brīdināts, bet...

Iļja Poļakovs: Vai tik ne par tādu pašu roku Ovrebo savulaik grieķiem iedeva pendeli uz Latvijas vārtiem? Vai tur bija kas cits?

Pēteris Neimanis: Fak! Kur ir 11m! Jā, rāva roku nost, bet apturēja tomēr piespēli soda laukum!

82' Bumba soda laukumā trāpa Torosidim pa roku, bet svilpe klusē.

79' Simbolisko 30.vārtu simtajā mačā Verpakovskim nebūs - Pahars izdara pēdējo maiņu, un Verpakovski nomaina Deniss Rakels

74' Arī grieķi izpilda otro maiņu. Cavelasu nomaina Jorgoss Karagunis.

71' Ļoti labi izkombinējam laukuma pēdējā trešdaļā. Cauņa pēc Laizāna atspēles netrāpa apakšējā vārtu stūrī.

Ilvars Koscinkevičs: Nāks Karašausks. Manuprāt, loģisks solis. Viņa asums varētu būt tieši laikā! Zjuzina vietā.

68' Otrā maiņa Latvijai. Artūru Zjuzinu nomaina Virslīgas labākais vārtu guvējs Artūrs Karašausks, kuram tā ir trešā spēle izlasē. Latvijas U21 izlases uzbrucējs pieaugušo izlasē atgriezās pēc vairāk nekā trīs gadu pārtraukuma.

67' Bosnija un Hercegovina izvairījās no otrā zaudējuma Slovākijai četru dienu laikā. Ne tikai izvairījās, bet pat viesos izrāva uzvaru - 2:1. Līdz ar to bosnieši ir garantējuši izkļūšanu no grupas, bet grieķu izredzes uz pirmo vietu ir krietni sarukušas.

64' Pirmā maiņa arī grieķiem. Vārtu autoru Salpingidi nomaina Lazaross Hristodulopuloss.

61' Pirmā spēlētāju maiņa. Alans Sineļņikovs nomaina Arti Lazdiņu.

60' Verpakovskis laukuma vidusdaļā asi spēlē pret Maniati un tiek brīdināts.

58' Diemžēl atkal 58.minūte...Samarass apspēlē pretinieku, teicami piespēlē starp aizsargiem Salpingidim, un PAOK uzbrucējs aukstasinīgi ieliek bumbu vārtu apakšējā stūrī. Koliņko bez variantiem, un Latvijai 0:1.

Ģirts Mihelsons: pacietīgāk un būs labi!

53' Otrais puslaiks sācies bez pārsteigumiem. Grieķi vairāk kontrolē bumbu un vairāk uzbrūk. Turpinās centrējumi, un Mitroglu nesekmīgi sit ar galvu.

46' Otrais puslaiks ir sācies. Komandās bez spēlētāju maiņām.

***************************************************************************************************************

Kristaps Blanks: Pēc tam jau Samarasu viņi ielika citā pozīcijā - viņš vairāk devās laukuma centra virzienā. Vai, ja man būtu tāda iespēja, veiktu kādu spēlētāju maiņu pārtraukumā? Domāju, ka nemainītu, jo neviens nekrīt ārā, visi pilda savus uzdevumus, ietur savu pozīciju. Turklāt šādā mačā kādam no malas būtu grūti uzreiz tā ieiet spēlē.

Iļja Poļakovs: Ja bārdā atpazini visus grieķu futbolistus, tā ir zīme, ka ar viņiem spēlēts pārak bieži.

Kristaps Blanks: Slikti arī tas, ka nereti zaudējam bumbu centrā. Saprotu, ka nav viegli centrā - mūsējo tur ir daudz, taču arī grieķiem vidējā līnija ir piesātināta un nav tik viegli tur saspēlēties. Kaut arī cenšamies bumbu pieturēt, varēja redzēt, ka pārsvars ir Grieķijai. Samarass viņiem ir ļoti labs, it sevišķi sākumā, kad divreiz tika galā ar Gabovu - vienreiz apspēlēja, bet otrreiz atrada spraugu un, nevarēju pat saprast, sita pa vārtiem vai piespēlēja.

ost.metalfans: Ruginam un Bulvītim šis ir pārāk augsts līmenis, bet Zjuzinam mandrāža. Kopumā pagaidām veicās. Nepatīk, ka pēc zaudētās epizodes izslēdzas.

Rihards Ļesins: Diez Pahars futbolistiem lika dziedāt himnu?

"Skonto" un bijušais Latvijas izlases uzbrucējs Kristaps Blanks: Dažbrīd mums paveicās. Protams, liels pārsteigums bija Koliņko ielikšana vārtos, taču redzējāt, ka vismaz 1. puslaikā viņš uz sevi liktās cerības pilnībā attaisnoja. Grūti ir tas, ka mūsējiem pagaidām nav tāda spēlētāja, kurš atdotu pēdējo piespēli. Mārītis jau pāris reizes bija uzņēmis ātrumu, taču labu piespēli tā arī nesaņēma.

Iļja Poļakovs: Īsti nejūt taktisko disciplīnu, spēlētāji vēl nesaprot, ko no viņiem prasa. Sākumā vēl jā, bet puslaika beigās jau bieži bija 4-1-4-1. Rugins apmulsis reizēm izskatās, skrien visur kā bez galvas, citkārt aizkavējas priekšā. Turklāt grieķi i nedomā mērīties krāniem centrā.

Agris Suveizda: Atkārtošos - tipiska grieķu spēle. Gan spēles stila, gan momentu šķērdēšanas, gan rezultāta ziņā. Kā ierasts, milzīgs uzsvars ir uz centrējumiem un sitieniem ar galvu, kur agrāk ļoti bīstams bija Latvijas slepkava Teofanis Gekass, kura izlasē nav tādēļ, ka vēl nebija atradis jaunu klubu. Lietuva pirms gada Pirejā ielaida 55.minūtē, mums iepriekšējā mačā Grieķijā vārti krita 58.minūtē. Ja izturēsim otrā puslaika pirmo spiedienu, būs ļoti labas izredzes aizķerties.

Ilvars Koscinkevičs: Neslikts puslaiks, bet pats labākais - rezultāts - 0:0. Galvenais, lai pietiek spēka!

45'+1 Pirmais puslaiks ir noslēdzies ar bezvārtu neizšķirtu - 0:0.

45'+1 Papastatopuloss pie soda laukuma nogāž Cauņu un par protestēšanu tiek brīdināts. Cauņa sit vai centrē pāri tālajam vārtu devītniekam.

42' Beidzot panervozē arī mājinieki. Verpakovskis saņem bumbu pie soda laukuma līnijas, taču Papastatopuloss liedz Mārim izdarīt sitienu.

Edmunds Novickis: Nīderlande pēc 2:2 Igaunijā turpina "uguņot" - pēc 1. puslaika 0:0 Andorā. Par mūsu spēli - pagaidām Cauņa pieviļ :(

Iļja Poļakovs: Kaut kā Cauņa un Zjuzins īsti netiek pie teikšanas. Varbūt pārcelt viņus vairāk flangos? P.S. Kāpēc runājam par 4-3-2-1, nevis par 4-3-3?

Linards Enkurs: Grieķijas ekonomikas glābēja šobrīd aizvada spēli pret Grieķiju :)

Valdis Jansons: Tas ka meginam pieturet bumbu ir apsveicami,bet katrs centrejums musu soda laukumaa ir vartu gushanas moments!

26' Atkal bīstams moments pie mūsu vārtiem. Ninis pēc centrējuma kritienā sit ar galvu, bet netrāpa rāmī. Puslaika pirmā puse ir izturēta, taču pagaidām asi momenti diemžēl ir tikai pie vieniem vārtiem,

19' Samarass sit gar tālo vārtu stabu. Grieķiem šādas spēles ir ļoti tipiskas un tikpat tipiska - mocīšanās ar savu momentu izmantošanu.

Jānis Celmiņš: Vai par Aleksandru Koliņko var teikt to pašu, ko par Ozo vai vīnu - jo vecāks, jo labāks?

Ilvars Koscinkevičs: Kļūdiņas, protams, ir, bet mēs spēlējam futbolu, nevis volejbolu!

Dainis: Superseivs Koļinko

14' Pirmā tā sauktā simtprocentīgā iespēja Grieķijai. Mitroglu pēc centrējuma no labās malas tiek pie brīva sitiena ar galvu no pašas vārtu priekšas, bet glābj Koliņko.

9' Vēl viena iespēja grieķiem. Samarass izraujas pa kreiso flangu, piespēlē soda laukuam vidū, bet Salpingidis cīņā ar Maksimenko sit garām apakšējam vārtu stūrim.

5' Grieķi spēles sākumā uzbrūk vairāk un piektajā minūtē arī tiek pie pirmās iespējas. Muļķīgi uzdāvinām bumbu pie sava soda laukuma, bet Mitroglu sit virsū Koliņko.

1' Tiesneša svilpe ir noskanējusi. Spēle ir sākusies, un Māris Verpakovskis oficiāli pievienojās Latvijas izlases simtnieku klubiņam.

Jurijs Popkovs: Pahara rokraksts? Kāda gan runa var būt par rokrakstu, ja tikai viena spēle aizvadīta?! Rokraksts ir Starkovam! Slikti, ka tagad tik daudz uzmanības Paharam, kaut milzīga uzmanība būtu jāpievērš Starkovam - par to, ko viņš izdarīja, radīja. Tanī, ko tagad paveic Pahars, lieli nopelni ir Starkovam, kurš viņu apmācīja, trenēja. Kāds tur vēl rokraksts... Lūk, kad paies pieci gadi, tad varbūt varēs runāt par rokrakstu. Šobrīd nekā tāda nav. Rokraksts ir tikai grandiem... Zaudēs Grieķijā ar 0:5 un, lūk, būs rokraksts [smejas]

Jurijs Popkovs: Tikai Brazīlijai nevienam nevajag pielāgoties... Latvijas izlasei jādomā, kā nospēlēt. Kāds varbūt domā, ka vārds "pielāgoties" attiecībā uz kādu komandu ir apvainojošs, bet es tā neuzskatu - vajag domāt, vajag izvēlēties pareizo taktiku, īstos spēlētājus noteiktās zonās. To lai treneris izvēlas pats.

Fernandu Santušs: Šovakar mums ir jāspēlē tieši tāpat kā otrajā puslaikā Lihtenšteinā. Nedrīkstam atļaut Latvijai spēlēt tās spēli. Mums ir jāpiespiež Latvija tuvāk tās vārtiem, un, ja to paveiksim, mums būs izdevības. Ja atļausim Latvijai kontrolēt bumbu un spēlēsim lēni, tad mums noteikti radīsies problēmas. Un tam nav nekāda sakara ar noteiktiem spēlētājiem [Santušam pirmsspēles preses konferencē tika vaicāts, cik daudz izmaiņu izdarīs pamatsastāvā].

Grieķu žurnālists: Paredzu, ka Grieķija uzvarēs. Svārstos starp 2:0 un 2:1. Latvijas izlasē augsti cienu tādus spēlētājus kā Rudņevs, kurš Bundeslīgā pārstāv HSV [viņš gan nevarēs spēlēt diskvalifikācijas dēļ], veterāns pussargs Laizāns, tāpat Cauņa, kurš spēlēja 2. puslaikā pret Lietuvu un, protams, Verpakovskis, kurš Grieķijā ir ļoti populārs, jo pārstāv "Ergotelis".

Grieķu žurnālists: Ticu, ka Grieķija radīs vairāk vārtu gūšanas iespēju nekā iepriekšējā mačā, pateicoties Salpingida ātrumam un, protams, Samarasa kvalitātēm, kurš manā skatījumā būs mača atslēgas spēlētājs. Tas ir labi, ka Grieķijas izlasei bija tik daudz grūtību 1. puslaikā Lihtenšteinā – ticu, ka šodien mūsu izlase sniegumu uzlabos, it sevišķi uzbrukumā.

Māris Verpakovskis pirms nedēļas intervijā "Sporta Avīzei": Tieši nesen par to aizdomājos par 100 spēļu robežu. Esmu diezgan gandarīts, tiešām lepojos ar šo ciparu, jo tagad, tā atskatos atpakaļ, saprotu, ko tas – aizvadīt 100 spēļu - nozīmē. Reāli tie ir vismaz desmit gadi izlasē! . Desmit gadi izlasē – tas tomēr nav tik vienkārši. Karjerā tomēr iet visādi – ir labāki un sliktāki brīži, ir traumas, treneru maiņas, vai varbūt vienkārši tu treneriem patīc vai nepatīc. Es domāju, tas ir tāds nopietns skaitlis. Esmu ļoti gandarīts un lepojos, ka izdevies to sasniegt un noturēties. Tā ir tāda lieta, ar ko noteikti varēšu lepoties pēc karjeras beigām.

21:07 Grieķijas izlasē salīzinājumā ar piektdienas maču ir četras izmaiņas, un visas tika paredzētas. Arī Latvijas jaunais 4-3-2-1 jeb Ziemassvētku eglītes izvietojums jau bija paredzams un tika iespēlēts treniņā, toties par īstu sensāciju ir kļuvusi vārtsarga izvēle - nevis Andris Vaņins, bet gan Aleksandrs Koliņko! 38 gadus vecais Koliņko pēdējoreiz izlasē spēlēja 2010.gada Baltijas kausā Kauņā - 0:0 pret Igauniju. Pamatsastāvā ir Verpakovskis, kuram tā būs 100.spēle izlasē!

(4-3-2-1): Koliņko (Baltika) - Maksimenko (Brighton), Gorkšs (Reading), Bulvītis (Skonto), Gabovs (Skonto) - Lazdiņš (Piast Gliwice), Laizāns (Skonto), Rugins (Skonto) - Cauņa (CSKA), Zjuzins (Baltika) - Verpakovskis (Ergotelis).

(4-3-3): Karnezis (Granada) - Cavelass (PAOK), Papastatopuloss (Borussia D), Siovass (Olympiakos), Torosidis (Roma) - Maniatis (Olympiakos), Kacuranis (PAOK), Ninis (PAOK) - Samarass (Celtic), Mitroglu (Olympiakos), Salpingidis (PAOK).

Fernandu Santušs: Tā nebūs viegla spēle. Latvija ir nomainījusi treneri. Tai ir daudz gados jaunu spēlētāju ar mazu spēļu pieredzi izlasē. Salīdzinājumā ar pirmā apļa spēle no pamatsastāva nav sešu spēlētāju. Latvijai ir cits spēles modelis. Tas ir diezgan dinamisks, bet esam sagatavojušies un esam izpētījuši pretinieci. Šaubos, ka tiksim pārsteigti. Zinām pretinieku un to, kā pret to spēlēt. Mums ir jāparāda savs labākais sniegums, lai izcīnītu uzvaru.

Bijušais Latvijas izlases pussargs un bijušais Rīgas "Daugavas" treneris Jurijs Popkovs: Nevajag pārāk ieciklēties uz uzvaru pret Lietuvu. Tā ir izcīnīta, psiholoģiskais stāvoklis izlasē tagad ir labs, bet tagad jāskatās tālāk. Izlase spēlēs Grieķijā, un mums ir precedents, kad tur uzvaram. Ja nekļūdos, tad, kad pats "Liepājas metalurgā" trenēju Māri Verpakovski, viņš Latvijas izlasē debitēja un guva vārtus tieši Grieķijā. Novēlu viņam tagad iziet Grieķijā savā 100. spēlē un arī gūt vārtus! Vēl jo vairāk, ņemot vērā, ka divi mūsu uzbrucēji [Artjoms Rudņevs un Valērijs Šabala] ir diskvalificēti. Gribētos, lai Māris iziet laukumā, un viņam pazūd šis 100. spēles slogs, jo 100 spēļu robežu izlasē vēlas sasniegt ikviens futbolists.

Grieķijas izlases uzbrucējs Jorgoss Samarass: Kāpēc jūs [žurnālisti] koncentrējaties tikai uz pirmo puslaiku [pret Lihtenšteinu]? Vai jums nepatika, kā spēlējām otrajā puslaikā? Mēs par to nesatraucamies. Jūs to prasāt, lai tikai jums būtu, ko rakstīt savās avīzēs, un fani to varētu izlasīt.

Grieķijas izlases uzbrucējs Dimitris Salpingidis: Ne vienmēr vajag skatīties tikai uz to, kā spēlējam. Svarīgs ir arī rezultāts, un mēs [Lihtenšteinā] to sasniedzām. Ja spēlēsim tā, kā mums ir jāspēlē, šovakar mums vajadzētu uzvarēt. Taču svarīgs ir arī veiksmes faktors, un Latvija ir bīstama komanda.

Grieķijas izlases galvenais treneris Fernandu Santušs: Taisnība - pirmajā puslaikā nebijām labi. Otrajā bijām ļoti labi. Darījām to, ko mums vajadzēja darīt jau no paša sākuma. Mums bija izdevības, stabi, gūti vārti. Sākumā ļāvām pretiniekiem kontrolēt bumbu, atspēlēt atpakaļ. Un, saprotams, kad labi nesokas aizsardzībā, nevari būt labs arī uzbrukumā. Otrajā puslaikā ar tiem pašiem spēlētājiem mums bija 6-8 iespējas gūt vārtus.

20:45 Līdz spēles sākumam atlikusi tieši viena stunda. Piektdien Latvija izcīnīja pirmo uzvaru Mariana Pahara vadībā - 2:1 pret Lietuvu. Savukārt grieķi izbraukumā mocījās ar grupas pastarīti Lihtenšteinu. Pēc šausmīga pirmā puslaika pēc pārtraukuma grieķi izteikti dominēja un 72.minūtē izrāva uzvaru - vārtus guva Kostass Mitroglu (1:0). Pateicoties slovāku negaidītajai uzvarai Bosnijā (1:0), grieķi ar 16 punktiem atkal ir panākuši bosniešus, kuriem gan ir krietni labāka kopējā vārtu starpība.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301