07.07.2014. 13:32
Meksikāņu tiesnesis Marko Rodrigess apstiprināts par galveno tiesnesi rītdien gaidāmajā Pasaules kausa pusfināla spēlē starp Vāciju un Brazīliju.

Marko Rodrigess šajā Pasaules kausā tiesājis divās spēlēs - Beļģijas un Alžīrijas dueli grupu turnīra pirmajā kārtā un Itālijas un Urugvajas izšķirošo cīņu D grupā. Šis mačs iegājis futbola vēsturē ar to, ka urugvajiešu līderis Luiss Svaress divcīņā ar pretinieku aizsargu Džordžo Kjelīni iekoda viņam plecā, par ko saņēma smagāko FIFA sodu PK vēsturē - jāizlaiž deviņas spēles un četri mēneši no jebkāda veida futbola aktivitātēm (FIFA pat aizliedza trenēties kopā ar klubu).

Tiesa, spēles laikā Rodrigess Svaresu atstāja bez soda, nepiešķirot brīdinājumu. Šajā pašā mačā Rodrigess noraidīja Itālijas futbolistu Klaudio Markīzio, un arī šī epizode raisīja diskusijas, jo Itāliju atbalstošie līdzjutēji uzskatīja, ka sarkanā kartīte bijusi pārāk bargs sods.

Rodrigess pēc šī mača nebija tiesājis nevienu citu finālturnīra spēli, taču FIFA paziņojusi, ka tieši viņš būs pusfināla Brazīlija-Vācija galvenais tiesnesis. Spēlē, kura norisināsies rītdien vakarā, kā ceturtais tiesnesis darbosies amerikānis Marks Gaigers, kurš iepriekš bija triju spēļu galvenais tiesnesis, taču pēc Francijas-Nigērijas astotdaļfināla saņēma skarbu Nigērijas trenera Stīvena Keši kritiku.

Rītdienas mača sakarā arī interesants fakts - Rodrigess 81 izlašu līmeņa notiesātā mača laikā piespriedis vidēji spēlē 0,64 sarkanās kartītes.

Izmantotie resursi:The Official Website of the FIFA World Cup™ -...WorldReferee.com - referee - Marco Rodriguez -...Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties