07.09.2015. 12:44
Luiss Hamiltons ir saglabājis Itālijas "Grand Prix" gūto uzvaru, lai gan tiesneši pēc sacīkstes izmeklēja iespējamu pārkāpumu no viņa pārstāvētās "Mercedes" komandas puses.

Hamiltons Moncā guva septīto uzvaru sezonā, ievērojami palielinot pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem F1 sezonas kopvērtējumā.

Pēc finiša Tehniskais delegāts ziņoja, ka Hamiltona un arī Niko Rosberga mašīnu aizmugurējās riepās pirms starta bijis noteikumiem neatbilstošs gaisa spiediens. Noteiktais minimums ir 19.5 mārciņas uz kvadrātcollu (psi), bet Hamiltona aizmugurējā kreisajā riepā bijis par 0.3 psi mazāks spiediens, kamēr Rosbergam līdz noteiktajam minimumam pietrūcis 1.1 psi.

Noklausoties liecības no Tehniskā delegāta, kā arī paskaidrojumus no "Mercedes" un "Pirelli" pārstāvjiem, tiesneši pieņēma lēmumu, ka uz brīdi, kad riepas tika uzmontētas Hamiltona un Rosberga formulām, tajās bijis minimumam atbilstošs spiediens, kamēr riepu sildītāju neizmantošanas rezultātā uz pārbaudes veikšanas brīdi tas nedaudz mainījies.

Tas nozīmē, ka Hamiltonam ļauts paturēt viņa 40. uzvaru F1 karjerā, kamēr Rosbergam, kurš sacensībās izstājās ar sadegušu motoru, tagad līdz F1 čempionāta līderim pasaules čempionāta kopvērtējumā ir visai iespaidīgie 53 punkti.

"Šī bija fantastiska, pilnībā perfakta nedēļas nogale," saka Hamiltons. "Es pat nezinu, vai kādreiz esmu pieredzējis tik labu "Grand Prix". Man padevās labs starts. Sebastians Fetels pirmo līkumu izbrauca godīgi, turpinājumā es varēju atrauties un domāt tikai par riepu taupīšanu un pārsvara palielināšanu. Pilnībā kontrolēju notikumu gaitu, jutos komfortabli. Man jānoņem cepure savas komandas priekšā - nespēju vien pateikties par to, ko viņi ir paveikuši pēdējo divu gadu laikā."

Izmantotie resursi:Formula 1, MotoGP, GP2, GP3, F3 and IndyCar...Bulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties