21.01.2015. 07:25
Nacionālajā basketbola asociācijā uzvaras izbraukumā izcīnījušas Oklahomas „Thunder” un Sanantonio „Spurs” vienības, savukārt iepriekšējā mačā traumu guvis „Trail Blazers” līderis Lamarkuss Oldridžs.

Sezonas sākums „Thunder” vienībai nepadevās tas labākais, jo traumu dēļ ilgstoši nevarēja palīdzēt vairāki vadošie spēlētāji, ieskaitot Kevinu Durentu un Raselu Vestbruku. Sīvajā Rietumu konferencē tas nozīmēja noslīdēšanu tālu zem „play-off” līnijas, taču viss liecina, ka „Thunder”, sadziedējusi traumas, gatava tajā atgriezties un šonakt ar uzvaru izbraukumā par „Heat” (18-23) beidzot sasniedza pozitīvu uzvaru bilanci (21-20).

Spēles pirmajā puslaikā lielākoties vadībā atradās „Heat”, ieguva arī astoņu punktu pārsvaru, taču nopietnu atrāvienu nespēja veikt (50:49). Līdzvērtīgi rezultāts attīstījās arī trešajā ceturtdaļā, taču „Thunder” noturēja aizsardzību ceturtdaļas izskaņā un nākamās ceturtdaļas ievadā, kas deva jau deviņu punktu pārsvaru, un „Heat” pietrūka ieroču, lai atspēlētos un nācās ciest zaudējumu 86:94.

„Heat” gan prata ierobežot Durentu (3p. 0/8) un Vetsbruku, ļaujot katram samest „tikai” 19 punktus un izvairījās arī no biežas noteikumu pārkāpšanas, kas īpaši svarīgi pret „Thunder” precīzajiem sodiņu metējiem, taču 19 kļūdas un tikai četras atlēkušās bumbas pie pretinieku groziem darīja savu. Dveins Veids guva 18 punktus, 16 Krisam Bošam, taču „Thunder” līderi daudz aktīvāk sniedza pienesumu citos statistikas rādītājos (Durentam 8 atl.b un 8 rez. p., Vestbrukam 10 atl.b. un 6 rez.p., katram arī pa četrām pārtvertām bumbām).

Denveras „Nuggets” (18-24) pēc vakar ciestās 43 punktu sagrāves pret „Warriors” šodien spēja daudz cienīgāk nospēlēt pret čempioni Sanantonio „Spurs” (27-16), taču zaudējums arī šoreiz (99:109). Veiksmīgu spēli aizvadīja Kenets Farīds, sakrājot „double-double” (26+14), kamēr „Spurs” rindās sešiem spēlētājiem vismaz 10 punkti. Kavai Lenards saviem 17 punktiem pievienoja arī 15 atlēkušās bumbas. „Spurs” šī bija ceturtā uzvara pēc kārtas, kas palīdzējis atgūties no nelielā kritiena kopvērtējumā, un tieši Lenarda atgriešanās no traumas bijis ļoti svarīgs apstāklis.

Svarīgas, taču nepatīkamas ziņas sasniegušas Portlendas „Trail Blazers” – pirksta savainojuma dēļ uz pagaidām nenosauktu laiku no komandas sastāva svītrots Lamarkuss Oldridžs. Komandas līderis šosezon vidēji mačā bija sametis 23,2 punktus un savācis 10,2 atlēkušās bumbas, bet nu Portlendai nāksies vairāk paļauties uz jaunā Deimiena Lilarda pūlēm. Pilnīgi skaidrs ir, ka Oldridžs nepiedalīsies nākamajā spēlē pret „Suns”, bet pēc tam tiks veiktas precīzākas medicīniskās analīzes.