07.02.2015. 22:33
Pirmo reizi Rīgā šodien norisinājās Pasaules kausa posms paukošanā junioriem ar špagu. Uzvaru sacensībās izcīnīja šveicietis Aleksis Bajārs, savukārt visveiksmīgāk no Latvijas sportistiem startēja Lūkass Teteris, izcīnot augsto 32. vietu.

Lai gan Tetera pamatdisciplīna ir paukošana ar floreti, jaunais paukotājs nolēma piedalīties arī šajās sacensībās, kvalificējoties turnīra sešpadsmitdaļfinālam. Šajā cīņā Teterim pretī stājās pasaules junioru ranga trešais numurs Julens Pereira, kurš sīvā cīņā ar 15-12 tomēr pārspēja latviešu sportistu.

Vadošais Latvijas junioru paukotājs ar špagu Andris Jahimovičs vietu labāko 32 sportistu vidū neizcīnīja, ierindojoties 50. pozīcijā, 79. vietu ieguva Egīls Vasaraudzis, savukārt Ernests Cimborevičs ierindojās 101. vietā.

Turnīra ceturtdaļfinālu no favorītu vidus sasniedza vien Julens Pereira un francūzis Loiks Varela, vairākiem citiem ranga augšgala sportistiem no sacensībām visnotaļ negaidīti izstājoties jau iepriekš. Ceturtdaļfinālā Pereira piekāpās francūzim Nelsonam Lopesam Portjēram.

Finālā iekļuva šveicietis Aleksis Bajārs un francūzis Natans Fungi, kurš, par spīti jau astotdaļfinālā gūtajam kājas savainojumam, savā pirmajā Pasaules kausa posmā demonstrēja lielisku sniegumu, un, lai gan fināla gaitā bija iedzinējos pat ar 6-12, spēja panākt 14-14. Izšķirošo punktu gan izcīnīja Bajārs, svinot uzvaru arī visā turnīrā.

Kopumā sacensībās piedalījās 132 sportisti no vairāk nekā 20 valstīm. Viņu vidū arī astoņi pasaules ranga labākā trīsdesmitnieka paukotāji. Sacensības tika veltītas leģendārajam Latvijas paukotājam Bruno Habārovam.