15.07.2016. 13:24
Latvijas tenisa izlases pārstāvji Mārtiņš Podžus un Miķelis Lībietis piektdien Minskā piedzīvoja divus bezierunu zaudējumus Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas duelī pret Baltkrieviju. Vispirms M.Podžus ar rezultātu 4-6, 2-6, 5-7 piekāpās Baltkrievijas komandas līderim Iļjam Ivaškam, bet otrajā vienspēlē Lībietis vēl pārliecinošāk ar 2-6, 1-6, 3-6 zaudēja Jaraslavam Šilam.

M.Podžus spēlē tika pie trīs breika iespējām, taču realizēja tikai vienu no tām, kad punktu pretinieka servē guva pirmajā setā. Savukārt Ivaška no 12 breika iespējām izmantoja piecas, pa divām reizēm punktus pretinieka servē gūstot pirmajā un otrajā setā, bet sīvākajā, trešajā, setā uzvaru nodrošinot 12.geimā, kad izmantoja savu vienīgo breikbumbu.

Saistītie raksti

Tikmēr Lībietis savā spēlē, kura ilga vien 85 minūtes, tā arī netika ne pie vienas breika iespējas, kamēr pretinieks guva sešus punktus latvieša servē.

Pirmajā setā Lībietis pieļāva sešas dubultkļūdas, bet Šila izmantoja divas no četrām breikbumbām. Otrajā setā baltkrieva pārsvars bija vēl lielāks, trīs reizes gūstot punktu Lībieša servē, savukārt trešajā setā izšķirošais bija sestais geims, kurā Šila atkal nobreikoja pretinieku, panākot 4-2 un pēc tam droši uzvarot setu un visu spēli.

Sestdien plānotajai dubultspēlei Latvijas komandā pieteikti Jānis Podžus un Rūdolfs Mednis, bet pretinieki grasās kortā sūtīt Aļaksandru Buriju un Andreju Vasiļevski. Savukārt pēdējām divām vienspēlēm pieteikti Lībietis un M.Podžus, kuriem jāspēlē attiecīgi pret Ivašku un Šilu.

Tiesa, Deivisa kausa izcīņas noteikumi paredz, ka pēc pirmās dienas cīņām komandu kapteiņi var veikt izmaiņas un cīņām pieteikt citus spēlētājus.

Lībietis šonedēļ ATP rangā zaudēja desmit pozīcijas un ieņem 475.vietu. Iepriekšējā rangā viņš bija sasniedzis savu karjeras augstāko pozīciju. Savukārt M.Podžus piedzīvojis kritumu par 12 vietām un tagad ir 769.pozīcijā, bet viņa dvīņubrālis Jānis pakāpies par piecām pozīcijām uz 1211.vietu. Tikmēr Mednis pasaules rangā neatrodas.

ATP dubultspēļu rangā valsts pirmā rakete ir Lībietis, kurš pakāpies par vienu pozīciju un ieņem karjeras rekordaugsto 361.vietu. Dvīņubrāļi Mārtiņš un Jānis Podži atrodas attiecīgi 891. un 896.vietā.

Savukārt pretinieku komandā no Baltkrievijas visaugstāk rangā atrodas Ivaška, kurš vienspēļu rangā atrodams 242.pozīcijā. Vasiļevskis ieņem 604., bet Šila 741.vietu, kamēr Burija vienspēļu rangā nav, bet viņš ieņem 70.vietu dubultspēļu ieskaitē.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlasē startam Deivisa kausa mačā netika iekļauts Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, kurš līdz ar to zaudēja iespēju piedalīties Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Vēl pagājušajā nedēļā Starptautiskā Tenisa federācija (ITF) Gulbi iekļāva starp potenciālajiem Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībniekiem, tomēr pie viņa vārda bija pielikta īpaša atzīme - viņš varēs Olimpiādē spēlēt tikai tad, ja jūlija vidū palīdzēs Latvijas izlasei Deivisa kausa izcīņā.

Lai piedalītos olimpiskajās spēlēs, tenisistam trīs reizes olimpiskā cikla laikā, kā arī vismaz reizi pēdējo divu gadu laikā ir jāpiedalās Deivisa kausa izcīņā, kamēr Gulbis pēdējo reizi Latvijas izlasei šajā turnīrā palīdzēja 2014.gada septembrī Eiropas-Āfrikas zonas pirmās grupas cīņā ar Austriju, kad Latvija zaudēja ar 1-4.

Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, kurš ir arī Latvijas vīriešu izlases kapteinis, jau iepriekš sarunā ar aģentūru LETA izteicās, ka nav indikāciju Gulbja vēlmei palīdzēt izlasei, turklāt arī pats sportists publiskajos izteikumos nav paudis lielu vēlmi to darīt.

Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieki tika noteikti pēc pasaules ranga, ko jūnijā publicēja uzreiz pēc Francijas atklātā čempionāta. Gulbis šobrīd ATP pasaules rangā ieņem 60.pozīciju.

Baltkrievijas izlasei nepalīdz viņu vienspēļu ranga līderis Jegors Gerasimovs, kurš pašlaik ATP ieskaitē ieņem 170.vietu, ne arī pieredzējušais Maksims Mirnijs, kurš ieņem 20.vietu dubultspēļu rangā.

Martā pirmajā kārtā Baltkrievija izbraukumā ar 3-1 pārspēja Ēģipti, un toreiz divas uzvaras guva Gerasimovs.

Latvijas izlase pirmās kārtas cīņā Daugavpilī ar 3-2 uzvarēja Monako vienību, kas ļāva tai turpināt cīņu par atgriešanos zonas pirmajā grupā. Arī pret Monako Latvijas komanda startēja līdzīgā sastāvā.

Latvijas un Baltkrievijas cīņas uzvarētāji septembrī par ceļazīmi uz Eiropas-Āfrikas zonas pirmo grupu tiksies ar Somijas un Dānijas spēles uzvarētājiem, savukārt zaudētājiem dalība šī gada Deivisa kausa izcīņā būs noslēgusies.

Iepriekš Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlēja 2008., 2010. un 2014.gadā, kad pēdējā reizē cīņā par vietas saglabāšanu grupā zaudēja Zviedrijai.

Pērn jūlijā Latvija nosargāja vietu otrajā grupā, atklātā kortā Liepājā ne bez problēmām ar 3-2 pieveicot ne pārāk spēcīgo Madagaskaru.