05.07.2014. 16:09

, LSM.LV - Sports

Finālā Ostapenko pretiniece svētdien būs ar 8. numuru izliktā slovākiete Kristina Šmiedlova vai Rumānijas spēlētāja Elena Gabriela Ruse.

Pusfinālā Ostapenko pus stundā uzvarēja pirmajā setā un ieguva 3-0 pārsvaru otrajā setā. Lai gan otrā seta galotne bija ilgāka, Latvijas tenisiste neļāva pretiniecei panākt lūzumu. Lietus dēļ spēli uz laiku apturēja, kad Ostapenko no uzvaras šķīra viens uzvarēts geims, taču pēc cīņas atsākšanas Latvijas tenisiste savā servē nodrošināja uzvaru. Spēles tīrais laiks bija 47 minūtes.

Pirmajās divās kārtās Ostapenko pārspēja Lielbritānijas tenisisti Anastasiju Mihejevu un krievieti Natāliju Vihļancevu, kuras Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) reitingā nav iekļautas. Vietu ceturtdaļfinālā 17 gadus vecā Ostapenko nodrošināja ar uzvaru pār ranga 270.vietas īpašnieci Ukrainas juniori Anhelinu Kaļiņinu, bet turnīra četru spēcīgāko dalībnieču vidū iekļuva ar uzvaru pār rangā 879. vietā ierindoto amerikānieti Tornado Elisiju Bleku.

Ostapenko rangā šonedēļ ir 484.vietā, turpretim Vondroušova WTA rangā nav klasificēta, bet Vimbldonā bija izlikta ar 12. numuru. Līdzšinējā karjerā Ostapenko divas reizes bija tikusi līdz "Grand Slam" junioru turnīra ceturtdaļfinālam, kur Austrālijas atklātajā čempionātā zaudēja gan šogad, gan pērn.

WTA rangā Ostapenko pagaidām labākais sasniegums ir 477.vieta. Viņa karjerā sešas reizes ir uzvarējusi ITF sākuma līmeņa turnīros ar 10 000 dolāru balvu fondu. Augustā Ostapenko Nandzjinā, Ķīnā, piedalīsies jaunatnes olimpiskajās spēlēs, kur būs vienīgā Latvijas tenisiste.