16.12.2017. 23:11

LHF prezidenta kausa izcīņas dalībnieki tika noteikti Latvijas čempionātā, turnīra pusfinālā iekļūstot četrām labākajām komandām pēc pirmajiem diviem apļiem. Pusfināla sacentās Latvijas čempionāta pirmā pret trešo spēcīgāko komandu un otrā pret ceturto. "Tenax" (1.) savā pusfināla pārī ar 39:31 pieveica "Celtnieku" (3.), bet "Ogre/Miandum" (4.) ar pārspēja "Latgolu" (2.)

Lai arī finālspēles rezultātu pēc Austra Tuminska metiena atklāja dobelnieki, turpinājums veiksmīgāks bija ogrēniešiem, kuri atbildēja ar diviem vārtiem un pārņēma vadību – 2:1. "Tenax" prata atgūt vadību, bet tikai uz neilgu laiku, jo tam sekoja četri "Ogre/Miandum" vārti pēc kārtas, kas ļāva Ogres klubam panākt jau 6:3. Pamazām sniegumu uzlaboja "Tenax", kamēr ogrēnieši arvien vairāk sāka kļūdīties, ļaujot oponentiem līdz puslaika vidum līdzsvarot spēli un vēlāk arī atgūt vadību – 8:7. Puslaika otrā daļa jau pagāja dobelnieki zīmē, kas atrāvās pat piecu vārtu attālumā, bet pārtraukumā devās pie plus četri – 15:11.

Divi vārti otrā puslaika sākumā ļāva ogrēniešiem pietuvoties līdz diviem vārtiem, tomēr dobelnieki ātri atjaunoja iepriekš iekrāto pārsvaru, bet vēlāk atrāvās arī septiņu vārtu attālumā – 24:17. "Ogre/Miandum" gan nepadevās, iniciatīvu uzņēmās Andris Pozņaks, viņam palīdzēja Arvis Laganovskis, kas ļāva ogrēniešiem veikt izrāvienu 5:1 un pietuvoties triju vārtu attālumā – 25:22. Dobeles komanda bija spiesta pieprasīt minūtes pārtraukumu, pēc kura atkal pakāpeniski "Tenax" atrāvās, galarezultātā izcīnot drošu uzvaru – 35:27.

Tādējādi par LHF prezidenta kausa izcīņas uzvarētājiem kļuva Dobeles "Tenax", bet par turnīra vērtīgāko spēlētāju atzina Nilu Miķelsonu, kurš guva piecus vārtus. Rezultatīvākais dobelnieku rindās ar sešiem bija Austris Tuminskis, kamēr Ogrei deviņus guva Arvis Laganovskis.

Dobeles Tenax – Ogre/Miandum 35:27 (15:11)Tenax: Tuminskis6/1, Miķelsons 5, Jonuška 4, Kreicbergs 4, Politers 4, Krastiņš 3, Arājs 3, Kurzemnieks 3, Pančenko 2, Lazda 1.Ogre/Miandum: Arv. Laganovskis 9, Pozņaks 5/1, Strazdiņš 4/1, Bauze 3, Art. Laganovskis 3, Svārups 2, Rozenbergs 1.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222