02.04.2014. 12:06
Ar pārliecinošu Dobeles «Tenax» uzvaru pirmajā ceturtdaļfināla spēlē ar 41:16 (18:6) pār RTU handbolistiem otrdien Ulbrokā sākās Latvijas Virslīgas čempionāta izslēgšanas spēles. Sērija ilgs līdz vienas komandas divām uzvarām.

• RTU un «Tenax» handbolisti dos startu Virslīgas izslēgšanas spēlēm vakar

Dobeles handbolisti pirmajās 30 minūtēs guva par diviem vārtiem vairāk nekā RTU pirmajā puslaikā. Uzvaru ar astoņiem gūtajiem vārtiem kaldināja Gints Grandbergs, ar septiņiem - Oskars Arājs un Andis Ērmanis. RTU vienībā ar astoņiem precīziem metieniem izcēlās Māris Grēberis, četriem - Dmitrijs Lubgāns.

Otro sērijas cīņu komandas aizvadīs 6. aprīlī plkst. 14:00 Dobelē, bet trešo, ja nepieciešams, 9.aprīlī plkst. 19:30 Dobelē.

Pēdējās četras sezonas Dobeles «Tenax» handbolisti finišējuši otrajā vietā, taču šogad regulārajā turnīrā nav piedzīvojuši nevienu zaudējumu un uzskatāmi par galvenajiem favorītiem cīņā par zeltu. Starpsezonā Dobeles sastāvu papildināja Latvijas izlases handbolisti Andis Ērmanis un Ēriks Blūms.

Pēc regulārā turnīra aizvadīšanas astoņas labākās komandas (neskaitot LAT-96) iekļuva izslēgšanas turnīrā. Līderi Dobeles «Tenax» ceturtdaļfinālā tiksies ar RTU, «Celtnieks/LSPA» - ar ASK/LU, «HK Ogre» - ar «HK Vaiņode», bet divkārtējie čempioni «SK Latgols» spēlēs ar «Jūrmalas Sports». Pārējās sērijās pirmie mači tiks aizvadīti šajā nedēļas nogalē.

No brīvdienu spēlēm Sportacentrs.com TV tiešraidē tiks demonstrēta ceturtdaļfināla pirmā sērijas spēle 6. aprīlī plkst. 13:00 starp «HK Vaiņode» un «HK Ogre».

Visi pusfinālisti būs zināmi ne vēlāk kā 13. aprīlī, kad ieplānotas sēriju trešās cīņas. Zaudētājiem ceturtdaļfinālā sezona Latvijas Virslīgas čempionātā būs beigusies un komandas no 5. līdz 8. vietai tiks sarindotas pēc regulārā turnīra rezultātiem.