01.11.2015. 20:37
Šovakar SynotTip Virslīgas līderu duelī septīto panākumu tikpat spēlēs izcīnīja Latvijas čempioni Dobeles "Tenax", kas viesos ar 36:26. apspēlēja ASK/LSPA, sagādājot rīdziniekiem pirmo zaudējumu šosezon.

Pirms šīs spēles abas komandas bija vienīgās, kas nebija piedzīvojušas zaudējumus SynotTip Virslīgā – ASK/LSPA ar septiņām uzvarām tikpat mačos bija pirmajā pozīcijā, bet Dobeles "Tenax" ar sešiem panākumiem sešās spēlēs atradās pozīciju zemāk. Tomēr dobelnieki, kas ir pēdējo divu sezonu Latvijas čempioni, savus panākumus izcīnīja krietni vien pārliecinošāk, kas viņus padarīja arī par šī dueļa favorītiem. Jāpiebilst, ka komandas šoruden jau bija tikušās – Rīgas čempionāta grupu turnīra spēlē "Tenax" izrādījās pārāki ar 29:23 (13:10).

Šī vakara spēli abas komandas iesāka aktīvi. Pārliecinošāki spēles ievadā bija dobelnieki, kas pirmo minūšu laikā panāca 4:1, tomēr drīz vien vairākkārt izceļoties Austrim Tuminskim ASK/LSPA panāca izlīdzinājumu – 5:5. Ierobežojot Tuminski dobelniekiem izdevās veikt izrāvienu 4:0, kas ļāva atrauties līdz 9:5. Vēlāk, viesu pārsvaram pieaugot līdz +5, Dmitrijs Bražņikovs bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu, lai apturētu "Tenax" ofensīvu. Tomēr puslaika otrajā pusē arvien vairāk izpaudās Latvijas čempionu pārākums, kas līdz puslaika izskaņai atrāvās astoņu vārtu attālumā un pirmās 30 minūtes noslēdza ar 19:11.

Dobeles "Tenax" saimniekoja laukumā arī otrā puslaika sākumā un diezgan ātri panāca desmit vārtu pārsvaru – 24:14. Kamēr ASK/LSPA rindās bija tikai viens spēlētājs, kas uzņēmās līdera lomu (Tuminskis, otrā puslaika otrajā pusē arī Ēriks Drobots), viesiem šādi līderi bija vairāki, kas ļāva viesiem turpināt dominēt laukumā. 48. minūtē dobelnieku pārsvars sasniedza pat +14, bet spēli Latvijas čempioni noslēdza ar 11 vārtu pārsvaru – 36:26.

Tādējādi dobelnieki izcīnīja septīto uzvaru septiņās spēlēs, pārņemot arī vidū turnīra tabulā. ASK/LSPA komandai pirmais zaudējums šosezon, kas atvirza viņus uz otro pozīciju. Uzvarētāju rindās 10 vārtus guva Oskars Arājs, zaudētājiem pa deviņiem vārtiem guva Austris Tuminskis un Ēriks Drobots.

ASK/LSPA – Dobeles Tenax 26:36 (11:19)ASK/LSPA: Tuminskis 9/1, Drobots 9, Pančenko 3, Reniņš 3, Lubgāns 2.Tenax: Arājs 10/4, Straume 5, Politers 5, Lielais 5, Ērmanis 3, Krastiņš 3, Blūms 3, Krivmanis 1, Hovratovičs 1.