19.05.2013. 18:54
Latvijas vīriešu handbola čempionāta finālsērijas trešajā spēlē svētdien uzvaru izcīnīja Dobeles komanda «Tenax», izvirzoties arī sērijas vadībā.

Aizvadītajā mačā «Tenax» savā laukumā ar 29:25 (15:12) uzvarēja pērnā gada čempionus Ludzas «Latgols», sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.

Pirmajā puslaikā spēle ritēja punkts punktā. Mača sākumā nedaudz labāki bija «Latgols» spēlētāji, kuriem vairāk kā desmit minūtes izdevās noturēt vienu vārtu pārsvaru, taču tad iniciatīvu pārņēma «Tenax» handbolisti, kuri pēc Renāra Kozlovska precīzā metiena 14.minūtē pirmo reizi izvirzījās mača vadībā. Dobelniekiem pirmo puslaiku izdevās noslēgt ar triju vārtu pārsvaru - 15:12.

Savukārt otrajā mača daļā pērnā gada čempioni spēja atgūties, pat izvirzoties vadībā ar 19:18 un 21:20. Taču pēc tam savu atbildes gājienu veica mājinieki, kuri vairāk kā astoņas minūtes līdz spēles beigām izvirzījās vadībā ar divu bumbu pārsvaru (23:21) un tuvāk savus pretiniekus vairs nepielaida, svinot uzvaru ar 29:25.

Uzvarētāju rindās trāpīgākais ar desmit vārtiem bija Arvis Juzups, tikmēr pretinieku nometnē ar septiņiem vārtiem izcēlās Austris Tuminskis, kurš piecreiz pretinieku pārspēja ar soda metienu palīdzību.

Abu komandu sērijas ceturtais un nepieciešamības gadījumā arī piektais mačs nākamajā nedēļas nogalē risināsies Ludzā.

Sestdien par Latvijas čempionāta bronzas ieguvējiem kļuva LSPA/NB SAN komanda, kas sērijā līdz divām uzvarām bija pārāka pār «Ogres» handbolistiem ar rezultātu 2-0.

Reklāma «Latgols» pusfinālsērijā līdz divām uzvarām ar 2-1 pārspēja LSPA/NB SAN, bet «Tenax» ar 2-0 izrādijās pārāki pār «Ogres» komandu.

Pirms tam piekto vietu Latvijas čempionātā izcīnīja «Vaiņodes» komanda, sestā palika ASK/LU, septīto vietu ieņēma RTU, astotajā vietā palika «Jūrmalas Sports», bet pēdējā, devītajā, pozīcijā sezonu noslēdza RVR/«Garšu darbnīca».

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801