31.01.2016. 16:52
Dobeles «Tenax» handbolisti Latvijas Handbola federācijas (LHF) kausa izcīņas finālspēlē uzveica Rīgas «Celtnieks» vienību, tādējādi revanšējoties galvaspilsētas klubam par pērn piedzīvoto zaudējumu. Dobelnieki savā laukumā bija pārāki ar rezultātu 28:24 (13:13).

Uzvarētājiem pa sešiem gūtiem vārtiem Toma Lielā, Anda Ērmaņa un Nila Kreicberga kontā, bet četras reizes «Celtnieka» vārtsargu pārspēja Egils Politers.

Savukārt viesu rindās rezultatīvākie bija Roberts Freibergs un Lauris Eglītis, kuri iemeta pa pieciem vārtiem katrs. Kā zināms, «Celtnieks» sastāvu papildinājuši ar bijušo Latvijas handbola izlases spēlētāju Edgaru Vadzīti, kurš šajā mačā izdarīja trīs metienus pa «Tenax» vārtiem, bet neviens no tiem nebija precīzs.

Mača sākumā rīdzinieki iemeta divus bezatbildes vārtus. Lai gan nākamajās 12 minūtēs «Celtnieks» četras reizes panāca divu vārtu pārsvaru, tomēr dobelnieki prata panākt neizšķirtu. Pirmā puslaika pēdējā desmitminūtē «Tenax» handbolisti ieguva pārsvaru sev, taču pārtraukumā komandas devās rezultāta tablo vēstot neizšķirtu 13:13.

Otro puslaiku Dobeles vienība iesāka krietni aktīvāk, pēc nospēlētām 13 minūtēm panākot jau septiņu vārtu pārsvaru (23:16). Turpinājumā viesi sasparojās un piecas minūtes pirms finālsvilpes pietuvojās līdz trīs vārtu deficītam (23:26). Tomēr līdz spēlēs beigām Rīgas vienība nespēja atspēlēties, un uzvaru ar 28:24 izcīnīja «Tenax» handbolisti, triumfējot LHF kausa izcīņā.

Par LHF kausa izcīņas vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts «Tenax» handbolists Lielais. Savukārt par finālspēles labākajiem spēlētājiem tika atzīti Kreicbergs un Freibergs.

Kausa izcīņai kvalificējās četras labākās vienības pēc Latvijas virslīgas čempionāta otrā apļa rezultātiem. Sestdien notikušajā pusfinālā «Celtnieks» saspringtā cīņā ar 22:21 uzveica «Jūrmalas Sporta» komandu, bet «Tenax» bez intrigas ar 43:19 sakāva ASK/LSPA spēlētājus.

LHF kausa izcīņa tika atjaunota pērn. Pirmajā reizē tā notika pēc sezonas un noslēdzās ar sensāciju - «Celtnieks»/LSPA spēlētāji finālā ar 26:25 pārspēja «Tenax» vienību, tādejādi pārtraucot valsts čempionu vairāk nekā 50 nezaudēto spēļu sēriju.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa