21.09.2016. 21:48
Šovakar SynotTip handbola Virslīgas sezonu ar pārliecinošu panākumu sāka pēdējo trīs sezonu Latvijas čempioni Dobeles "Tenax", kas savā laukumā ar 40:26 apspēlēja MSĢ/LAT-98.

Ja dobelniekiem šī bija pirmā spēle Latvijas čempionātā šosezon, tad murjāņieši Virslīgas sezonu jau bija atklājuši aizvadītās nedēļas nogalē Ludzā pret vietējo "Latgols" (27:37).

Šovakar "Tenax" jau pirmo divarpus minūšu laikā izvirzījās vadībā ar 3:1, līdz desmitajai minūtei bija panākuši jau +5, bet puslaika vidū mājinieku pārsvars sasniedza jau septiņus vārtus. Lai arī puslaika otrajā daļā dobelnieku pārsvars tik strauji vairs nepieauga, pārtraukumā viņi varēja doties ar pārliecinoši 21:12 savā labā.

Nils Miķelsons, kurš ar diviem precīziem metieniem noslēdza pirmo puslaiku, atklāja arī otrā puslaika rēķinu, pirmoreiz panākot "Tenax" komandai desmit vārtu pārsvaru – 22:12. Armands Usāns un Artūrs Meikšāns Murjāņus pievilka līdz septiņu vārtu deficītam (23:16), tomēr drīz vien mājinieki atbildēja ar varenu izrāvienu, panākot lielāko pārsvaru spēlē – 35:20. Maču "Tenax" noslēdza ar 40:26, atklājot jauno sezonu ar pārliecinošu panākumu.

Uzvarētāju rindās 11 vārtus guva Renāts Hovratovičs, 10 – Ansis Bilkštis, bet viens vārtu guvums arī vārtsarga Ivara Lāča rēķinā. Savukārt zaudētājiem pa sešiem vārtiem Uvja Strazdiņa un Emīla Kurzemnieka rēķinā.

Dobeles Tenax – MSĢ/LAT-98 40:26 (21:12)Tenax: Hovratovičs 11, Bilkštis 10/2, Miķelsons 5, Straume 4, Lazda 4, Zvejnieks 2/1, Ērmanis 1, Krivmanis 1, Politers 1, Lācis 1.MSĢ/LAT-98: Kurzemnieks 6, Strazdiņš 6/2, Gorbunovs 4, Usāns 4, Meikšāns 4/1, Pančenko 1, Šuleiko 1/1.