24.01.2016. 16:44
Šodien piekto panākumu septiņās Baltijas Handbola līgas spēlēs izcīnīja Latvijas čempioni Dobeles "Tenax", kas ar 36:27 apspēlēja B apakšgrupas pastarīti Minskas "Vityaz" (Baltkrievija).

Dienu iepriekš dobelnieki savā rēķinā bija ierakstījuši ceturto panākumu, sešas sekundes līdz beigām izraujot uzvaru pār "Meshkov Brest-2" (29:28). Ar Minskas "Vityaz" Latvijas čempioni bija spēlējuši jau sezonas sākumā, izcīnot graujošu uzvaru ar 37:19.

Šīs dienas spēles sākums bija ļoti līdzīgs un Minskas handbolisti dobelniekiem īsti neļāva atrauties. Pirmo divdesmit minūšu laikā kādas komandas pārsvars nepārsniedza divus vārtus un tikai pēdējo sešu minūšu laikā pie rezultāta 12:13 "Tenax" veiktais izrāviens (6:0) ļāva Sandra Veršakova vadītajiem handbolistiem pārtraukumā doties ar piecu vārtu atrāvienu – 18:13.

Jau otrā puslaika ievadā dobelnieki teju dubultoja savu pārsvaru, ātri panākot +9. Vēlāk pārsvars sasniedza un arī pārsniedza desmit vārtu starpību (36:25) un tikai baltkrievu divi vārti pašā mača izskaņā ļāva viņiem izvairīties no vēl graujošākas "Tenax" uzvaras. Latvijas čempioniem panākums ar 36:27.

Pēc šī panākuma dobelnieki ar desmit punktiem pakāpušies uz otro pozīciju B apakšgrupā, atpaliekot tikai no Somijas "Riihimaen Cocks" (12), bet apsteidzot Igaunijas "Polva Serviti" (8), tiesa, "Tenax" aizvadījuši par vienu spēli vairāk nekā konkurenti. Tieši pret divām pieminētajām komandām, kam tika zaudēts sezonas pirmajā pusē, dobelnieki aizvadīs nākamās spēles februāra sākumā.

Baltijas līgas regulārais čempionāts noslēgsies februāra beigās, bet ceturtdaļfinālā iekļūs katras apakšgrupas četras labākās komandas. A apakšgrupā "Celtnieks Rīga" (4 punkti) ieņem piekto vietu, "Ogre/Miandum" sesto (2), tomēr abām komandām vēl atlikušas četras spēles, kurās var situāciju uzlabot un pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā.

Vityaz – Dobeles Tenax 27:36 (13:18)Tenax: Lielais 8, Krastiņš 7/2, Kreicbergs 6, Ērmanis 3, Blūms 3, Hovratovičs 3, Lazda 2, Politers 2, Straume 1, Krivmanis 1.

Kalendārs/rezultātiTurnīra tabulasStatistika

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lvNews | Baltic Handball league