23.07.2015. 12:07
Šodien viens no Bosnijas un Hercegovinas basketbola izlases līderiem Mirza Teletovičs paziņoja, ka šoruden nepārstāvēs izlasi Eiropas čempionātā, kas norisināsies Latvijā, Vācijā, Horvātijā un Francijā.

"Fīniksas "Suns" ieteica man šovasar nespēlēt nacionālajā izlasē," savu paziņojumu iesāk bosnietis. "Man bija slimība, tāpēc izlēmu izlaist Eiropas čempionātu. Mana vēlme pārstāvēt izlasi nav pat apspriežama, taču šoreiz apstākļi ir citādāki. Ticu, ka nākamajā vasarā būšu atpakaļ."

Jūnijā Bruklinas "Nets" Teletovičam izteica kvalifikācijas piedāvājumu, tādējādi basketbolists kļuva par ierobežoto brīvo aģentu, taču vēlāk Bruklina atsauca izteikto piedāvājumu, un bosnietis bija neierobežotais brīvais aģents. Ātri vien Teletovičs parakstīja vienas sezonas līgumu par 5,5 miljoniem ASV dolāru ar Fīniksas "Suns".

Pirmās trīs sezonas NBA Teletovičs pārstāvēja "Nets". Aizvadītajā sezonā bosnietis piedalījās tikai 40 regulārās sezonas spēlēs, jo ārsti Teletovičam atklāja asins recekļus plaušās. Tika paziņots, ka sezona priekšlaicīgi ir beigusies, tomēr bosnietis aprīlī atgriezās un piedalījās trīs izslēgšanas spēlēs. Regulārajā sezonā Teletovičs vidēji guva 8,5 punktus un izcīnīja 4,9 bumbas zem groziem.

Eiropas čempionāta grupu turnīru Bosnija un Hercegovina aizvadīs Francijas pilsētā Montpeljērā, tiekoties ar Krievijas, Francijas, Somijas, Polijas un Izraēlas izlasēm. Grupas četras labākās komandas turpinās cīņu par čempiontitulu.

Izmantotie resursi:Igor Marinovic (@sofoklo13) | TwitterEuroBasket 2015Ferrum, cīņas sporta klubs Drabeši, "Ievugravas", Drabešu p., Amatas n., LV-4101
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties