18.09.2015. 19:21
Latvijas basketbola izlase tūdaļ uzsāks cīņu Eiropas čempionātā par septīto vietu, spēkojoties ar Čehijas nacionālo valstsvienību. Uzvarētājs šajā duelī iegūs ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Seko līdzi teksta tiešraidei...

Astotdaļfinālā sestdien Latvija ar 73:66 pieveica Slovēnijas valstsvienību, pirmo reizi kopš 2001.gada kvalificējoties finālturnīra ceturtdaļfinālam, kurā ar 70:84 piekāpās Francijai.

Savukārt pusfināla cīņā par 5.-8.vietu Latvijas izlase ceturtdien nenoturēja 17 punktu pārsvaru un ar rezultātu 90:97 ļoti rezultatīvā piekāpās Grieķijas valstsvienībai.

Tikmēr Čehija Rīgas apakšgrupas spēlēs pēc divām drošām uzvarām pret Igauniju un Ukrainu turpinājumā zaudēja Latvijai, tālāk pieveica Beļģiju, bet piekāpās Lietuvai, kas grupā deva trešo vietu.

Astotdaļfinālā ar 80:59 tika sagrauta Horvātija, ceturtdaļfinālā ar 75:89 zaudēts Serbijai, bet pusfinālā par 5.-8.vietu ar 70:85 atzīts arī Itālijas pārākums.

Latvijas basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2015
Jānis Strēlnieks 1. 191 1989 Brose Basket (GER)
Dairis Bertāns 1./2. 193 1989 Bilbao Basket (ESP)
Kaspars Vecvagars 1. 193 1993 Žalgiris (LTU)
Jānis Blūms 2. 190 1982 Panathinaikos (GRE)
Žanis Peiners 1./2. 203 1990 BK Ventspils
Kristaps Janičenoks 2./3. 196 1983 BK Ventspils
Haralds Kārlis 2./3. 195 1991 BK Valmiera
Jānis Timma 3./4. 201 1992 Sanktpēterburgas Zeņit (RUS)
Mareks Mejeris 4. 207 1991 VEF Rīga
Rolands Freimanis 4./5. 208 1988 Kalev/Cramo (EST)
Kaspars Bērziņš 4./5. 213 1985 Krasnije kriļja (RUS)
Mārtiņš Meiers 5. 208 1991 BK Ventspils

Tāpat šodien plkst.22 sāksies arī otra Eiropas čempionāta pusfināla spēle, kurā Lietuva spēkojas ar Serbiju.

Pirmajā mačā, pateicoties Po Gasola 40 gūtajiem punktiem, Spānija ar 80:75 pagarinājumā apspēlēja Franciju.

Līdz ar to Spānija kvalificējās Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, pievienojoties Argentīnai, ASV, Austrālijai, Brazīlijai, Nigērijai un Venecuēlai.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 15:28 15:28

Čehijas izlases bīstamākie vīri! — Reinis Ošenieks (@rainocean)