16.04.2015. 20:58
Uzvaru dramatiskā cīņā Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē izcīnījusi "Jēkabpils" vienība, kas izbraukumā pēdējā sekundē spēja izraut uzvaru pret "Jūrmalu/Fēnikss" - 70:69. Līdz ar to "Jēkabpils" izvirzījās vadībā sērijā līdz trīs uzvarām ar 1-0.

Abas komandas regulāro sezonu noslēdza līdzās turnīra tabulā, bet savstarpējās spēlēs labāk veicies Jūrmalas komandas basketbolistiem, kuri pirmajā spēlē ar 44:57 atzina "Jēkabpils" pārākumu, bet nākamajās trīs tikšanās reizēs izcīnīja uzvaru. Šīs sērijas favorītes godu gan grūti piešķirt kādai no komandām, bet šajā mačā neliela priekšrocība bija jūrmalniekiem, kas sēriju sāka savā laukumā Lapmežciemā, kur aizvadītas LBL regulārās sezonas spēles vienīgi pret "Baronu/LDz" un "Latvijas Universitāti". Līdz ar to "Jēkabpilij" Lapmežciema grozi bija īpaši sveši.

Sērijas pirmo spēli komandas sāka ar aktīvu cīņu, rezultātu groza apakšā atklājot Andrejam Šeļakovam. Uzreiz pēc tam tālmetienu trāpīja Pāvels Veselovs, bet pienācīgu atbildi sniedza Edgars Jeromanovs, drīz vien panākot neizšķirtu (7:7). "Jūrmala/Fēnikss" galvenais treneris Arnis Vecvagars ātri sāka rotēt ar sastāvu, saglabājot augstu spēles intensitāti, īpaši jau aizsardzībā. Tas nesa vēlamo rezultātu un ļāva izvirzīties vadībā ar 13:7. Pēc minūtes pārtraukuma "Jēkabpils" veica 5:0 izrāvienu, jūrmalniekiem uzreiz pārejot uz zonas aizsardzību. Viesiem tas sagādāja zināmas problēmas, bet otrā laukuma galā mājinieki bieži stājās uz soda metienu līnijas, palielinot savu pārsvaru. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 18:12.

Otrās ceturtdaļas sākumā "Jēkabpils" aizsardzība radīja problēmas laukuma saimniekiem, bet ne pietiekami, lai jūrmalnieki nepalielinātu rezultāta starpību (27:18). "Jēkabpils" ar laiku spēja biežāk salauzt pretinieku aizsardzību un ar grūtībām gūt punktus. Ceturtdaļas otrajā pusē komandas pieļāva arī labi daudz kļūdas, kas norādīja uz nervozitāti. Pirmā puslaika izskaņā redzamākais spēlētājs laukumā bija Edgars Jeromanovs, kurš ar caurgājieniem vilka savu komandu uz priekšu nu ļāva lielajā pārtraukumā doties pie labvēlīga rezultāta 40:30. Jeromanovs bija rezultatīvākais spēlētājs pirmajā puslaikā, gūstot 13 punktus un veicot trīs rezultatīvas piespēles.

Otro puslaiku ar brīvu un precīzu tālmetienu sāka Ervīns Jonāts, bet otrā laukuma galā precīzs no distances bija Mikus Sokolovs. Turpinājumā komandas cīnījās ļoti līdzīgi, rezultāta starpībai īpaši nemainoties. Laukumā viennozīmīgi dominēja spēle aizsardzībā, kas nāca par labu "Jūrmalai/Fēnikss", kas atradās vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (45:38). Teju sešu minūšu laikā komandas kopā guva tikai astoņus punktus, realizēja pa metienam no spēles, mājiniekiem atrodoties vadībā ar rezultātu 49:42.

Izšķirošo spēles daļu enerģiski sāka viesi, veicot 12:2 izrāvienu un izvirzoties vadībā (54:51). Ja "Jūrmala/Fēnikss" turpināja mest bumbas garām grozam, tad jēkabpilieši spēlēja ar lielu degsmi, kas deva vēlamo rezultātu. Mājiniekiem par labu nāca jau pēc četrām spēlētām minūtēm pretiniekam sagādātā piezīmju norma. Ceturtdaļas vidū laukuma saimnieki spēja sakārtot spēli aizsardzībā, kas ļāva atgūt vadības grožus (56:55). Pāvels Veselovs pēc minūtes pārtraukuma guva divus punktus, bet otrā laukuma galā nopelnīja muļķīgu piezīmi, līdz ar ko viņam spēle bija galā.

Īstā intriga sākās līdz ar pēdējo trīs minūšu sākumu spēles pamatlaikā. Artūrs Ausējs sekmīgi duelējās ar Rinaldu Sirsniņu. Cīņas rezultātā tablo vēstīja 62:62. Minūti līdz pamatlaika beigām svarīgu tālmetienu realizēja Edgars Jeromanovs, dodot savai komandai trīs punktu pārsvaru. Otrā laukuma galā aukstasinīgi soda metienus realizēja Rinalds Sirsniņš. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar kļūdām, labākā pozīcijā atrodoties mājiniekiem. Savu pirmspēdējo uzbrukumu nerealizēja "Jūrmala/Fēnikss", bet otrā laukuma galā trīs ar pusi sekundes līdz pamatlaika beigām pustālo metienu realizēja Jānis Pozņaks. Pēc minūtes pārtraukuma pie brīva pustālā metiena tika Mārtiņš Laksa, nepieviļot savas komandas biedrus. "Jēkabpilij" palika 0.9 sekundes, bet ar to bija gana, lai izrautu uzvaru. Mikus Sokolovs jau izmetot autu atdeva lielisku piespēli Devinam Teiloram, kurš spēja raidīt bumbu grozā no gaisa, izraujot viesiem uzvaru ar rezultātu 70:69 un izvirzot to vadībā sērijā līdz trīs uzvarām ar 1-0.

Rezultatīvākie uzvarētāju rindās ar 14 punktiem bija Pāvels Veselovs un Rinalds Sirsniņš, kurš veica astoņas rezultatīvas piespēles. Pa 10 punktiem guva Devins Teilors, Jānis Pozņaks un Mikus Sokolovs, kuram arī septiņas rezultatīvas piespēles. Jūrmalas komandas labā attiecīgi 18 un 15 punktus guva Edgars Jeromanovs un Mārtiņš Laksa.

"Jūrmala/Fēnikss" - "Jēkabpils" 69:70 (18:12, 22:18, 9:12, 20:28)"Jūrmala/Fēnikss": Jeromanovs 18, Laksa 15, Ausējs 14, Gromovs 7, Mednis 4, Pinete 3, Jonāts 3 (6 ab), Čoders 3, Mediss 2, Rozenbergs, Pāže, Feldmanis."Jēkabpils": Veselovs 14 (6 ab), Sirsniņš 14 (8 rezult. piesp.), Sokolovs 10 (7 rezult. piesp.), Pozņaks 10, Teilors 10, Šeļakovs 6, Burvels 3, Virsis 3, Dušelis, Štelmahers.