19.12.2015. 23:43
Latvijas basketbolistes sestdien, 19. decembrī, sacenšas Eiropas valstu nacionālajos čempionātos. Zane Teilāne izcēlās ar 20 punktiem "Samsun" uzvarā pār "B.G.D.".

“Samsun Canik Belediye” (4-5) devītās kārtas spēlē savā laukumā uzvarēja Stambulas “B.G.D.” (2-7, #10) ar rezultātu 75:59. Samsunas viesspēlētāju kvartets sameta 64 punktus, kamēr pretinieču ārzemnieces – Marija Režana, Aleksandra Bentlija, Farhija Abdi un Megana Leuzinga – atzīmējās ar 40 punktiem.

Zane Teilāne aizvadīja līdz šim rezultatīvāko spēli sezonā. Centra spēlētāja 33:59 minūtēs guva 20 punktus (2p 9/14, 3p 0/1, 1p 2/3), izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu un saņēma četras personiskās piezīmes.

Līdz gadu mijai paredzētas trīs spēles pret Eirolīgas un Eiropas kausa komandām – 23. decembrī izbraukumā pret “Galatasaray”, 27. decembrī mājās pret “Bešiktaš” un 30. decembrī viesos pret “Orduspor”.

Salamankas “Perfumerias Avenida” (12-1, #1) izcīnīja divpadsmito uzvaru pēc kārtas, mājās sagraujot Spānijas čempiones “Spar Citylift Girona” (9-4, #3) ar rezultātu 74:51 (19:12, 18:10, 17:17, 20:12).

Kristīne Vītola spēlēja 09:47 minūtes, izdarīja piecus metienus (2p 0/5), izcīnīja divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, pārķēra vienu bumbu, saņēma vienu personisko piezīmi un izprovocēja vienu pārkāpumu.

Madrides apgabala klubs “C.R.E.F. Hola” (6-7) savā laukumā pagarinājumā uzvarēja “Embutidos Pajariel Bembibre” (7-6) ar 88:85 (21:20, 21:15, 8:18, 27:24, 11:8). Linda Rubene pēc vairāku spēļu pārtraukuma tika iekļauta komandas pieteikumā, taču laukumā šoreiz vēl neizgāja.

Saragosas “Mann Filter” (8-5, #5) savā laukumā zaudēja Huelvas “Conquero” (10-3, #2) ar rezultātu 71:80 (17:22, 28:25, 14:15, 12:18), tādējādi paliekot vienas uzvaras attālumā no spēlēšanas Karalienes kausa izcīņā.

Dita Liepkalne 33 minūtēs guva sešus punktus (2p 3/8), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pa vienai reizei kļūdījās un pārķēra bumbu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja vienu pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 8.

Karalienes kausa izcīņā, kas notiks 2016. gada 6.-7. februārī Sansebastjanā, piedalīsies Salamankas, Huelvas un Žironas klubi, kā arī vietējā komanda “IDK Gipuzkoa”.

Šarleruā klubs “Royal Spirou Monceau” (7-4, #4) izbraukumā zaudēja Lježas “Panthers” (3-8, #8) ar 67:72 (19:15, 17:16, 14:28, 17:13). Viešņas iegāza trešā ceturtdaļa, kad pretinieces spēja samest divreiz vairāk punktu.

Dita Rozenberga 30:09 minūtēs guva 20 punktus (2p 8/12, 1p 4/8), izcīnīja divas bumbas zem groziem, trīs reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja sešus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 12.

Oberhauzenes “evo New Baskets” (2-10, #11) mājās zaudēja Vācijas čempionēm “TSV Wasserburg” (12-0, #1) ar 69:92 (9:29, 15:21, 23:23, 22:19). Pretinieces šonedēļ izstājās no cīņas par Eiropas kausu, taču nacionālajā čempionātā turpina spēlēt bez zaudējumiem.

Ance Aizsila 21:42 minūtēs guva trīs punktus (2p 1/8, 3p 0/1, 1p 1/1), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, trīs reizes kļūdījās, bloķēja vienu metienu un saņēma divas personiskās piezīmes.

“Carispezia La Spezia” (12-0, #1) viesos otrajā puslaikā sagrāva “C.M.O. Stabia” (6-6, #7) ar rezultātu 80:56 (13:21, 21:10, 21:14, 25:11).

Lauma Reķe uzvarētāju labā 32 minūtēs guva 18 punktus (2p 5/9, 3p 2/8, 1p 2/2), izcīnīja 13 bumbas zem groziem un nopelnīja lietderības koeficientu 21. Līga Vente tika pieteikta mājinieču sastāvā, bet laukumā neizgāja.

“Le Farine Magiche Ariano Irpino” (5-7, #9) izbraukumā zaudēja “Matteiplast Bologna” (7-5, #4) ar 54:66 (19:9, 11:18, 9:15, 15:24). Ances Celmiņas statistika raksta publicēšanas brīdī nebija pieejama.

“Tec Mar Crema” basketbolistes (9-3, #3) A grupas mājas spēlē pagarinājumā uzvarēja “Fassi Albino” (6-6, #9) ar rezultātu 73:68 (18:18, 8:11, 23:8, 10:22, 14:9). Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 59:59.

Ieva Veinberga 40 minūtēs izcēlās ar 21 punktu (2p 5/11, 3p 2/7, 1p 5/5) un 10 izcīnītām bumbām zem groziem, kā arī izdarīja četras rezultatīvas piespēles, bloķēja divus metienus, vienu reizi pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 29.

Izmantotie resursi:TBFBaloncesto FEB - Federacion Española de...Basketfeminin.comwww,dbbl.delegabasketfemminile.it