16.12.2013. 11:12

• Latvijas U-20 izlase ar uzvaru sāk cīņu par atgriešanos elitē vakar
  • Tambijevs nosauc Latvijas izlases sastāvu U-20 PČ 2013. g. 13. decembris
  • Tambijevs nosaucis Latvijas U-20 izlases kandidātu sarakstu 2013. g. 2. decembris

Pēc panākuma pār Poliju Latvijas U-20 valstsvienības galvenais treneris Leonīds Tambijevs atzina, ka šādā sastāvā komanda spēlēja pirmo reizi: «Mēs gaidījām, ka spēle nebūs viegla, paldies Dievam, ka uzvarējām pārliecinoši. Pēc pirmā perioda puišiem norādīju uz kļūdām un viegli zaudētām ripām. Otrais periods jau bija daudz labāks. Varēja redzēt, ka šī ir čempionāta pirmā spēle, bet puišiem bija vēlēšanās un gribēšana uzvarēt.»

Treneris arī norādīja, kāpēc spēles laikā tika mainīti uzbrucēju virknējumi. «Maiņa Jevpalovs-Golovkovs-Maslovskis nestrādāja, no viņiem gaidījām vairāk. Savukārt maiņa Jevpalovs-Lipsbergs-Kondrāts aizvadīja labu maču, un domāju, ka arī nākamajā cīņā saglabāsim šādu trijnieku,» atklāja Tambijevs.

Mača labākais spēlētājs Latvijas komandā Roberts Lipsbergs, kurš guva divus vārtus un veica vienu rezultatīvu piespēli, sacīja, ka pirmais mačs nekad neesot viegls: «Nezinājām pretinieku un viņu spēles stilu. Tomēr beigās ieskrējāmies un savus golus iemetām. Treneris pārtraukumos uzmundrināja komandu, lai nespēlējam ar stresu.»

Nākamo spēli Latvijas U-20 izlase aizvadīs jau šovakar, kad plkst. 17:30 spēkosies ar Slovēnijas vienaudžiem, kas svētdien ar 3:7 kapitulēja Baltkrievijas valstsvienībai.

Latvijas U-20 hokeja izlases kandidātu saraksts dalībai pasaules čempionātā

Vārtsargi: Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice), Ivars Punnenovs (Rapersvīles «Jona Lakers», Šveice).

Aizsargi: Edmunds Augstkalns, Patriks Škuratovs, Rinalds Rosinskis, Haralds Neimanis, Ralfs Grīnbergs, (visi - «Rīga»), Rūdolfs Kalvītis («Valley Jr. Warriors», EHL), Kristaps Bazevičs (Vičitafolsas «Wildcats», NAHL).

Uzbrucēji: Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Artūrs Ševčenko, Oskars Batņa, Ričards Kondrāts (visi - «Rīga»), Linards Mazurs-Mago (Viļņas «Baltika», Lietuva), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas «Armada», QMJHL), Teodors Bļugers (Minesotas Valsts universitāte, NCAA), Roberts Lipsbergs (Sietlas «Thunderbirds», WHL), Bruno Birzītis (So «Eagles», NAHL), Haralds Egle (Maskīgonas «Lumberjacs», USHL), Georgs Golovkovs (Dramondvilas «Voltigeurs», QMJHL), Edgars Kulda (Edmontonas «Oil Kings», WHL).

Pasaules čempionāts 1. divīzija A grupa (Polija, Sanoka)15.12.2013. – 21.12.2013.