10.06.2014. 13:57
Zane Tamane (30) pēc ilgāka pārtraukuma šogad atgriezusies Latvijas sieviešu basketbola izlasē, kur viņa ir viena no trijām Zanēm. 2012.gada Latvijas labākā basketboliste uzskata, ka ir priekšnoteikumi, lai izveidotos spēcīga komanda, liecina intervija laikrakstā "Diena".

Sieviešu izlasē tagad ir trīs Zanes - Eglīte, Jākobsone un Tamane. "Ir interesanti. Dažkārt gadās arī pārpratumi, īpaši jau treniņos, ja mūs saliek vienā komandā un treneris kliedz - Zane, tev bija jāiet tur! Tad visas brīnāmies, ko izdarījām ne tā. Arī pirms spēles ar Portugāli, kad treneri sauca meitenes, kuras spēlēs, stāvējām visas blakus un, kad nosauca "Zane", skatījāmies viena uz otru un domājām, kura tad bija īstā. Tā gan mums nav problēma, bet dažreiz padara ikdienu jautrāku," atzīst centra spēlētāja. "Mēs jau smējamies - Eglīte ir "Zane mini", es esmu "Zane maksi", bet Jākobsone ir "midi", kas laika gaitā pārtapa par mīdiju [smejas]. Nav jau tik traki, viena otru par Zaņuku saucam un tad jau saprotamies."

2014. gada izlase veidojas savādāka. "Šogad mums ir ļoti jauna komanda, bet kopumā tā atmosfēra ir līdzīga, jo visas meitenes tāpat treniņos ļoti kārtīgi strādā. Atdeve ir maksimālā katrā situācijā. Tas man vienmēr izlasē ir ļoti paticis, ka treneris spēj mūs visas tā savest kopā un radīt ļoti labu darba atmosfēru. Tas ir viens no galvenajiem panākumu stūrakmeņiem," norāda Tamane. "Savulaik mums tiešām izveidojās ļoti laba komanda, vērtējot gan kopspēli, gan individuālos talantus. Es domāju, ka treneris spēs ko līdzīgu paveikt arī ar šo jauno paaudzi. Viņš ir ļoti gudrs, prot iemācīt ļoti daudz dažādu nianšu. Arī šobrīd uz katru treniņu nāku ar apziņu, ka iemācīšos kaut ko jaunu. Meitenes grib strādāt un pilnveidoties, tas ir pats galvenais. Ir priekšnoteikumi, lai izveidotos ļoti spēcīga komanda."

Zane Tamane tika atzīta par Latvijas labāko basketbolisti 2012. gadā, taču pēc tam viņa nolēma beigt karjeru izlasē. "Bija tāds dzīves posms tobrīd - šķita, ka man vajadzīgs kaut kas cits, plānoju pat beigt spēlēt basketbolu. Biju meklējumos, ko un kā tālāk darīt. Apzinos, ka basketbolu visu mūžu nespēlēšu. Šķita, ka, ja aiziešu no izlases, tas būs vieglāk. Bija laiks apdomāties, un kaut kā tas viss drusciņ pietrūka. Sapratu, ka strauji no tā basketbola vaļā netikšu, tas jādara pamazām. Tā tomēr ir lieta, ko visu mūžu esmu darījusi, kur visus šos gadus bijusi mana sirds. Tāpēc arī tagad esmu šeit, jo basketbolu saprotu, zinu, tā šobrīd ir mana vieta," atzīst pieredzējusī spēlētāja.

Šovasar viņa ir atgriezusies izlasē. "Patiesībā gandrīz līdz pēdējam brīdim nebiju plānojusi. Bija iecere vasarā atpūsties un pamazām apdomāt iespējas, kur spēlēt nākamajā sezonā. Treneris Zvirgzdiņš jau sezonas gaitā zvanīja un aicināja. Toreiz teicu, ka neko neapsolu un drīzāk nebūšu. Jau izlases treniņi bija sākušies, kad treneris zvanīja vēlreiz. Ilgi un gari runājām, un pamazām pārliecināja mani," atklāj Tamane. "Bija jau tā, ka tās komandas pietrūka. Arī pagājušajā gadā, kad pirmo reizi pēc manas aiziešanas meitenes spēlēja finālturnīrā, bija tādas nostalģiskas sajūtas. Nolēmu, kāpēc gan ne? Paskriet vēl varu. Nezinu, kā būs pēc gada un diviem, vai tad man būs šāda iespēja, tāpēc piekritu. Ceru, ka mana pieredze noderēs. Jocīgi gan apzināties, ka esmu vecākā spēlētāja komandā [smejas]. Pat neticas, bet gadi jau ļoti ātri iet uz priekšu."

Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā spēlē Latvijas izlase savā laukumā svētdien pārspēja portugālietes (71:61), Tamane guva 16 punktus un savāca 7 atlēkušās bumbas. Nākamais mačs gaidāms jau rītvakar, kad izbraukumā būs jācīnās ir igaunietēm.

Izmantotie resursi:Laikraksts "Diena"Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties