19.02.2017. 12:12
Šī gada pasaules junioru čempions kamaniņu sportā Kristers Aparjods svētdien izcīnīja augsto ceturto vietu Dienvidkorejas trasē Phjončhanā, kur pēc gada risināsies Ziemas olimpiskās spēles, bet šajā nedēļas nogalē norisinās Pasaules kausa sezonas pirmspēdējais, astotais, posms.

Astoņpadsmit gadus vecais Aparjods pirms divām nedēļām Siguldā tika kronēts par pasaules junioru čempionu, bet šodien viņš sasniedza savu visu laiku labāko rezultātu pieaugušo konkurencē, kur vēl joprojām nestartē pilnu sezonu.

Turpat aiz Aparjoda piektajā pozīcijā bija Inārs Kivlenieks, astotais bija Artūrs Dārznieks, 18.pozīcijā ierindojās Riks Kristens Rozītis, bet Kristaps Mauriņš bija 27.vietā.

Aparjods pirmajā braucienā uzrādīja ceturto ātrāko laiku, bet otrajā braucienā pieļautā kļūda trases lejasdaļā viņam liedza pacīnīties par goda pjedestālu. Braucienā viņš uzrādīja 12. laiku, bet kļūdījās arī sāncenši, un izdevās saglabāt ceturto pozīciju.

Vīru sacensībās uzvaru izcīnīja itālis Dominiks Fišnallers, kuram Aparjods divu braucienu summā zaudēja 0,500 sekundes. Otrajā vietā bija vācietis Andi Langenhans, kurš Fišnalleram zaudēja 0,149 sekundes, bet trešais bija kanādietis Semjuels Ednijs, kurš no uzvarētāja atpalika 0,465 sekundes.

Aparjodam līdz goda pjedestālam pietrūka 0,035 sekundes, vēl 0,012 sekundes lēnāks bija Kivlenieks, kurš pēc pirmā brauciena bija desmitais. Tikmēr Dārznieks pēc pirmā brauciena bija piektais, bet otrajā braucienā viņš uzrādīja 19.rezultātu, kā dēļ atkāpās uz astoto pozīciju.

Rozītim pēc pirmā brauciena bija 25.vieta, bet otrajā viņš bija devītais ātrākais, kas ļāva pakāpties uz 18.vietu. Savukārt Mauriņs pirmajā braucienā bija 22., bet otrajā ieņēma 31.vietu, summā tiekot pie 27.pozīcijas.

Abus braucienus sekmīgi nobrauca 31 kamaniņu braucējs.

Vēlāk plkst.13 sāksies sacensības stafetē, un tās tiešraidē varēs vērot kanālā «Best4Sport TV».

Ulla Zirne sestdien izcīnīja septīto vietu, sasniedzot savu karjeras rekordu Pasaules kausa sacensībās, bet Elīza Cauce ierindojās 11.pozīcijā, kamēr Kendija Aparjode pirmajā braucienā krita.

Tikmēr divnieku sacensībās Juris un Andris Šici ieņēma 13.vietu, bet otra Latvijas ekipāža Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu.

Latvijas kamaniņu braucēji Dienvidkorejā atrodas jau otro nedēļu, jo pirms tam Phjončhanā norisinājās treniņu nedēļa, kurā lielākā daļa sportistu ieguva pirmo pieredzi šajā trasē.

Pēc sacensībām Phjončhanā šīs sezonas Pasaules kausa izcīņa noslēgsies ar pēdējo posmu Vācijas trasē Altenbergā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga