27.07.2014. 12:00
Nedēļas vienīgajā WTA turnīrā svētdien Baku "International" sērijas sacensībās uzvarēja Ukrainas pirmā rakete Eļina Svitoļina, kura Azerbaidžānā nepārspēta otro gadu pēc kārtas. Svitoļina finālā ar 6:1, 7:6(2) apspēlēja 2012. gada čempioni Bojanu Jovanovski.

Baku turnīrā, kas notika tikai ceturto reizi, ar pirmo numuru bija izlikta Sorana Kirsteja. Neveiksmīgu sezonu aizvadošā rumāniete netika tālāk par 2. kārtu, tajā ciešot pamatīgu sagrāvi pret Stefāniju Fegeli – 1:6, 1:6. Kirsteja šosezon tikai trīs turnīros – Patajā, Dubaijā un "French Open" – spējusi gūt divas uzvaras. Pirmajos divos gadījumos tas ļāva tikt līdz ceturtdaļfinālam.

Tāpat kā Kirsteja, neapmierinošu sezonu aizvadošā Fegele bija tuvu karjeras pirmajam finālam (0-6 pusfinālos), taču pusfinālā 3. setā nenosargāja breika pārsvaru pret 2012. gada čempioni Bojanu Jovanovski. Serbietes pretiniece finālā bija pagājušā gada uzvarētāja Eļina Svitoļina. Tādējādi pēc vakar notikušajiem pusfināliem kļuva skaidrs, ka svētdien Baku tiks kronēta dikvārtēja čempione.

Abas agresīvu uzbrukuma tenisu spēlējošās titula pretendentes iepriekš nebija tikušās, bet labākas kvalitātes maču nospēlēja Svitoļina. Ukrainas tenisiste ievērojami labāk un cītīgāk spēlēja aizsardzībā, bet uzbrukumā nepieļāva tik daudz kļūdu vienkāršās situācijās, kā to darīja Jovanovski. Serbijas tenisiste ar haotisku un paviršu tenisu zaudēja mača pirmos piecus geimus, tomēr spējot izvairīties no "sausā" zaudēta 1. seta.

Jovanovski 2. setā spēlēja krietni labāk, taču arvien svarīgākajos brīžos pietrūka precizitātes. Svitoļinai sestajā geimā izdevās atspēlēt trīs breikbumbas. Savukārt taibreikā Jovanovski izgāza sākumu (divas rupjas kļūdas pie tīkla) un atgūties nespēja.

Svitoļina karjeras abus WTA vienspēļu titulus īzcīnījusi tieši Baku. Pagājušā gada finālā viņa ar 6:4, 6:4 pārspēja Šaharu Pēru. Pēc šodienas Svitoļinai WTA finālos 2-0 bilance, bet Jovanovski 2-1. Viņai pirmā neveiksme finālā, bez 2012. gada triumfa šajā turnīrā viņai titulu izdevies izcīnīt arī 2013. gadā Taškentā, kur viņa to paveica no kvalifikācijas.