28.10.2016. 08:54
Rīgā esošajā jahtu klubā «Auda» aizvadīta Latvijas lielākā šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla «Filter Velokauss» 2016. gada sezonas apbalvošanas ceremonija. Tās laikā tika godināti godalgoto vietu ieguvēji un tie dalībnieki, kuri piedalījās visos septiņos posmos.

«Filter Velokauss» seriāls šosejas riteņbraukšanā šajā sezonā notika septiņos posmos dažādās Latvijas vietās, tostarp Rīgā. Sezonas laikā sportisti sacentās individuālajos un pāru braucienos. Kopumā tika noteikti ātrākie braucēji 21 dažādā vecuma grupā, kā arī komandu un absolūtajos vērtējumos.

Lai godinātu ātrākos un izturīgākos braucējus, jahtu klubā «Auda» notika svinīgā apbalvošanas ceremonija. Absolūtajā vērtējumā «Filter Velokauss» seriālā šogad uzvarēja «Rietumu banka – Rīga» komandas riteņbraucējs Andris Lukjanovs, apsteidzot savu komandas biedru Artūru Beļēviču, un «Evelo» vienības braucēju Ģirtu Vēveru. Meiteņu grupā triumfēja Viktorija Sipoviča («Filter Energy»), kurai sekoja Olga Lukša (ironman.lv) un Nadīna Kučere («Velolifestyle/ Smiltenes BJSS»). Komandu vērtējumā uzvarēja «Rietumu banka – Rīga’, otrā bija «Gaismas maģija – EMU», bet trešā «Virsotne/ MARMOT» vienība.

V13 grupā sezonas kopvērtējumā uzvarēja Toms Ustups («RRS 2/ Purvciems»), apsteidzot Artūru Nummuru («Filter kids») un Oliveru Jēkabu Skrapci («Velolifestyle/ Smiltenes BJSS»). V15 grupā uzvarēja Mārtiņš Maslovs, otrais bija Artūrs Erdmanis, bet trešais Henrijs Ričards Lipovskis (visi «RRS Purvciems/ Filter»). V17 grupā triumfēja Alekss Jānis Logins, aiz sevis atstājot Kristapu Siltumēnu un Paulu Rubeni (visi «RRS Purvciems/ Filter»). Junioru V19 grupā sezonā stabili brauca un kopvērtējumā panākumu guva Niklāvs Boļšis («Tandēms/ Dobeles dzirnavnieks»), kurš pārspēja Hermani Ozolu un Areku Arni Vecmani (abi «Filter Energy»).

U23 grupā uzvara kopvērtējuma čempionam Andrim Lukjanovam, otrais bija Artūrs Beļēvičs, bet trešais Emīls Ribaks («Gaismas Maģija – EMU»). VU30 konkurencē triumfēja Ribaka komandas biedrs Ēvalds Pavlovs. Viņam sekoja vēl viens šīs vienības braucējs Kirils Pogodins un Edmunds Dārznieks («Lizums»). V30 grupā tikmēr uzvarēja «Virsotne/ MARMOT» sportists Mikus Veismanis, pārspējot Kalvi Eisaku («Doltcini Latvia») un Nauri Inovski («Gaismas Maģija – EMU»). V40 konkurencē pārāks par visiem bija Ģirts Vēvers, otrais Andris Balodis («Virsotne/ MARMOT»), bet trešais Jānis Andersons («Hawaii Express»). V50 grupā sezonas kopvērtējumā uzvarēja «Virsotne/ MARMOT» pārstāvis Zigurs Jureckis. Viņam otrajā un trešajā vietā sekoja attiecīgi Aivars Bardovskis un Aleksandrs Aleksandrovs. V60 vīru konkurencē triumfēja Jānis Prančs («Veloclub»). Otrajā vietā Jānis Ķīsis, bet trešajā Valerijs Samuilovs. Visbeidzot, V70 grupā uzvara Vismantam Caunem.

S13 meiteņu grupā uzvara Elzai Špikovai («Filter kids»), otrā bija Klinta Zvejniece («Velolifestyle/ Smiltenes BJSS»), trešā Elīna Ustupa. S15 grupā pirmā bija Kitija Siltumēna («Filter Energy»). S17 jauniešu konkurencē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Nadīna Kučere, kurai sekoja Dagnija Katena («Hawaii Express») un Linda Ceplīte. Junioru grupā uzvarēja Viktorija Sipoviča («Filter Energy»). U23 grupā triumfs Endijai Rutulei («Filter Energy»). SU30 konkurencē ātrāka par visām bija Baiba Niparte (ironman.lv»). Viņai sekoja Marita Masule un Justīne Brūvere-Kaupe. S30 grupā pirmajā vietā kopvērtējumā Olga Lukša, otrajā pozīcijā Magda Klegere, trešajā Marina Grudule Serementjeva. S40 konkurencē uzvarēja Ieva Longa, bet viņai sekoja Diāna Rožkalne un Solvita Kauliņa. S50 grupā pirmā Ineta Aulika.

«Sportlife.lv» atbalsta programmā, kurā tika iekļauti tie riteņbraucēji, kuri startēja visos septiņos posmos, apbalvoti tika 30 izturīgākie dalībnieki.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230