16.06.2016. 14:17
Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā šodien notika oficiālā sportistu svēršanās procedūra pirms rītdienas cīņas šova „Fight Nights 50”, kura vakara galvenais mačs būs smagsvaru divkauja starp MMA sporta leģendu krievu Fjodoru Jemeļjaņenko (35-4) un bijušo UFC cīkstoni no Brazīlijas Fabio Maldonado (22-9).

Tradicionālajā cīkstoņu svēršanās procedūrā par visu laiku labāko MMA cīkstoni dēvētajam trīsdesmit deviņus gadu vecajam Fjodoram Jemeļjaņenko svari uzrādīja 105, 9 kg.

Savukārt viņa rītdienas pretinieks, trīsdesmit sešus gadus vecais Fabio Maldonado svēra 104,7 kg. Jāpiebilst, ka laikā, kad Maldonado strādāja UFC paspārnē, viņa pamata svara divīzija bija pussmagais svars (līdz 93 kg).

No vienpadsmit UFC aizvadītajām cīņām Fabio tikai divās no tām cīnījās smagsvaros – ar bijušo UFC pussmagā svara čempionu Kvintonu Džeksonu (36-11), kurš šobrīd ir darba attiecībās ar “Bellator” un ar pašreizējo UFC smagā svara čempionu Stipi Miočiču (15-2). Abos šajos mačos viņš piedzīvoja zaudējumus.

Nevēlētos vilkt paralēles ar šīm divām cīņām, taču arī divkaujā ar Jemeļjaņenko brazīliešu cīkstonim uz papīra ir dotas niecīgas cerības uz uzvaru.

Fabio galvenā priekšrocība kā sportistam, kurš profesionālajā boksā aizvadījis divdesmit divas cīņas, visās izcīnot priekšlaicīgas uzvaras, protams, ir sitienu tehnika stājā. Arī parterā viņš prot cīnīties, jo kā nekā brazīļu džiu – džitsu (BJJ) ieguvis brūno jostu, kas ir viens solis līdz melnajai.

Taču nedrīkst aizmirst, ka Maldonado pretī stājas vairākkārtējais pasaules čempions kaujas sambo un tas nozīmē, ka Jemeļjaņenko ir vienlīdz labs gan stājā, gan parterā. To viņš pierādījis arī MMA cīņās, no 2000. -2010. paliekot neuzveikts, uzvarot gan augsta līmeņa sportistus ar cīņas bāzi, gan spēcīgākos kikbokserus. Fjodors izsalcis pēc skaļām uzvarām. Ja, Jemeļjaņenko uzvarēs, un tas droši vien tā arī notiks, ar viņu visticamāk līgumu parakstīs UFC,kura viņu medī jau vairākus gadus. Baumo, ka Fjodoram UFC jau izteikusi piedāvājumu, taču krievu komanda vēl tielējas ar līguma nosacījumiem.

Cīņu šova pamatturnīru “Fight Nights 50” pēc Latvijas laika sāks translēt 19:00, bet vakara galvenais mačs starp Fjodoru Jemeļjaņenko un Fabio Maldonado varētu sākties ap 23:00. Šo pasākumu tiešraidē varēs vērot Lattelecom televīzijas kanālā Best4Sport TV.Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties