13.01.2017. 23:07

Daudzi uzskatīja, ka Šveices kūrortā Vengenā paredzētās Alpu kombinācijas sacensības nemaz nebūs iespējams aizvadīt, jo pēdējā laikā sasnidzis daudz svaigā sniega. Pateicoties organizatoru pūlēm, un neierastai dienaskārtībai (Slaloma brauciens tika aizvadīts kā pirmais), sacensības tomēr izdevās aizvadīt.Pēc pirmā brauciena ātrākais bija šveicietis Žustins Murisjē, kamēr 0,17 sekundes aiz viņa sekoja slovēnis Stefans Hadalins. Trešo vietu ieņēma Viktors Mufā-Žandē no Francijas. Slalomā lieliski nostartēja arī Kristapa Zvejnieka pārstāvētās "World Racing Academy" komandas pārstāvis Kristofs Križls no Čehijas, kurš ieņēma 6. vietu.

Otrajā braucienā laikapstākļi spēlēja lielu lomu. Pirmajiem braucošajiem trase bija laba stāvoklī, kamēr uz nobrauciena otro daļu sāka spēcīgi snigt. Tā kā pirmā brauciena Top30 sportisti otrajā startē apgrieztā secībā, tas lielas priekšrocības sliktākajiem slalomistiem.

Nīls Hintermans ar 51. numuru pirmā braucienā startā, pēc slaloma brauciena ieņēma vien 23. vietu, taču divu braucienu kopsummā uzrādītais rezultāts 2 minūtes un 26,58 sekundes ļāva šveicietim gūt uzvaru savā māju posmā. Otrais sacensības finišēja francūzis Maksencs Muzatons, kuram šis bija pirmais pjedestāls klanu slēpošanas pasaules kausa sacensībās. Muzatons uzvarētājam zaudēja 0,26 sekundes. Trešais finišēja austrietis Frederiks Bertolds, arī gūstot savu pirmo PK pjedestālu.

Interesanti, ka no 1. brauciena pirmā sešinieka tikai viens sportists spēja iekļūt Top10 sacensību gala rezultātā. Tas bija slaloma līderis Murisjē.

Rīt sacensības Vengenā turpināsies ar slaveno nobraucienu, kas īpašs ir pateicoties savam garumam - 4372 metri. Tikmēr sievietes aizvadīs posmu Altenmarktā-Cauhenzē, Austrijā, kur gaidāma titulētās Lindsijas Vonas atgriešanās sacensību apritē. Arī sievietēm sniega dēļ gatavošanās posmam ir bijusi apgrūtināta - atcelti abi nobrauciena treniņi.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439