20.02.2014. 16:25
Spraigā cīņā noskaidrotas bronzas medaļas ieguvējas Soču olimpisko spēļu hokeja turnīrā sievietēm. Par trešo vietu spēlēja Zviedrijas un Šveices izlases, šveicietēm atspēlējot divu vārtu deficītu un svinot uzvaru ar rezultātu 4:3.

Šveices un Zviedrijas izlases šajā olimpiskajā turnīrā vēl nebija tikušās, jo spēlēja divās dažādās grupās. Pusfinālā pārliecinošāk izskatījās Šveices hokejistes, kuras cienīgā spēlē ar 1:3 piekāpās Kanādai, kamēr Zviedrija kapitulēja ASV priekšā - 1:6.

Spēli par bronzas godalgām aktīvāk iesāka zviedrietes, izdarot vairākus labus metienus pa pretinieču vārtiem. Zviedrijas izlasei izdevās tikt arī pie skaitliskā vairākuma, bet ne to realizēt. Ofensīva gan turpinājās arī pēc tam, līdz sarežģītā situācijā vārtus tomēr prata gūt Mišele Lovenhelma. Šveices hokejistes pirmajā periodā pamanījās izdarīt tikai vienu metienu vārtu rāmī.

Otrajā periodā Zviedrijas izlases dominance turpinājās, bet šveicietes ar labiem pretuzbrukumiem spēja radīt sev vārtu gūšanas iespējas. Līdz precīzam metienam šajā periodā Šveices hokejistes gan nenonāca. Zviedrijas hokejistēm bija pāris labas iespējas palielināt rezultāta starpību, bet Šveici glāba ne vien vārtsardze Florence Šellinga, bet arī vārtu konstrukcija. Rezultāts nemainījās līdz perioda pašai izskaņai, kad minūti līdz beigu sirēnai ļoti precīzu metienu vārtu augšējā stūrī izdarīja Ērika Udena Johansone - 2:0.

Trešo trešdaļu ar aktīvu presingu iesāka Šveices izlase, kas ātri nesa vēlamo rezultātu. Jau otrajā minūtē uz Zviedrijas izlases zonas zilās līnijas tika pārtverta ripa un nogādāta atpakaļ vārtu priekšā, kur precīzu metienu izdarīja Sāra Benca. Dažas minūtes vēlāk Šveice nopelnīja skaitlisko vairākumu, kurā tika pilnībā atjaunota intriga šajā mačā. Šoreiz vārtu priekšā labi nospēlēja Fēbe Stanca, panākot neizšķirtu (2:2).Šveiciešu dominanci uz brīdi apturēja noraidījums, bet pēc tam turpinājās uzbrukumi līdz 14. minūtē Šveici pirmo reizi vadībā šajā mačā izvirzīja Džesika Luca. Zviedrijas hokejistes nepadevās, dodoties izmisīgos uzbrukumos un arī nomainot vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju. Tas ļāva pa vieniem vārtiem gūt katrai no komandām, bet līdz ar beigu sirēnu gavilēja Šveices hokejistes, kuras bija izcīnījušas bronzas medaļas - 4:3

Šveice - Zviedrija 4:2 (0:1, 0:1, 4:1)Vārti: 14:00 Lovenhelma (Linda, Ostberga) 0:1, 38:58 Udena Johansone (Ostberga, Linda) 0:2, 41:18 Benca (Forstere) 1:2, 46:13 Stanca (Mullere) 2:2, 53:43 Luca (Staldere, Benca) 3:2, 58:53 Mullere 4:2, 59:16 Vinberga (Aserholta, Grama) 4:3Soda minūtes: 10:4Metieni: 26:31Vārtsargi: Florence Šellinga - Valentīna Valnere