04.11.2013. 08:52
Šveices izlases vārtsargs Reto Berra šonakt debitējis Nacionālajā hokeja līgā un palīdzējis Kalgari „Flames” papildlaikā ar 3:2 pieveikt pašreizējo Stenlija kausa īpašnieci Čikāgas „Blackhawks”.

Reto Berra kopā ar Šveices izlasi pavasarī aizkļuva līdz pat pasaules čempionāta finālam, bet šonakt 26 gadus vecajam vārtsargam parādījās iespēja pierādīt sevi arī NHL. Tikko izsaukts no AHL, Berra uzreiz tika sūtīts sākumsastāvā pret „Blackhawks”. Čikāgas komanda izdarīja veselus 44 metienus, taču šveicieti pārspēja tikai divreiz, turklāt gandrīz visu trešo trešdaļu atradās iedzinējos ar 1:2.

Papildlaikā gan daudz spēlēt nesanāca, jo pēc aizvadītām nepilnām divām minūtēm „Flames” aizsargs Kriss Rasels ar negaidītu un ļoti precīzu metienu no zilās līnijas guva uzvaras vārtus (3:2). Šī bija „Flames” sestā uzvara 14 spēlēs, bet Berra tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Perfektu maču vārtos aizvadīja arī Minesotas „Wild” Džošs Hārdings, tiesa, viņam pretī bija cita kalibra komanda – Ņūdžersijas „Devils”, kura tādu spiedienu uzbrukumā parādīja tikai pirmajā periodā, kad „Wild” veselas četras reizes nokļuva mazākumā. Nākamajos divos periodos „Devils” izdarīja tikai deviņus metienus pa vārtiem, kamēr „Wild” uzbrucēji guva četrus vārtus (4:0). Hārdingam šī bija otrā sausā spēle šosezon, bet viņa statistikas rādītāji – vidēji spēlē ielaistie 1,10 vārti un atvairītie 95% metienu – ir pārliecinoši labākie visā NHL.

Tikmēr „Stars” un „Senators” uzvarētāju spēja noskaidrot tikai ar pēcspēles metienu palīdzību, jo 10 sekundes pirms pamatlaika beigām otavietis Bobijs Raiens spēja panākt neizšķirtu 3:3. Tiesa, tieši Raiena nesekmīgais pēcspēles metiens izšķīra mača likteni „Stars” labā (4:3). Papildlaikā savainojumu guva arī Otavas vārtsargs Kreigs Andersons, kurā ietriecās „Stars” spēlētājs Valērijs Ničuškins.