16.05.2013. 17:53

Pasaules čempionāta hokejā pusfinālā iekļuvusi Šveices valstsvienība, kura ar 2:1 pieveica Čehiju. Spēle izvērtās ļoti saspringta un intrigas pilna, čehi pat uzbruka vairāk, taču tas netraucēja šveiciešiem izcīnīt astoto uzvaru čempionātā.

Otrajā ceturtdaļfināla spēlē par iespēju cīnīties ar ASV izlasi sacentās divas Centrāleiropas valstu komandas, proti, Šveice un Čehija. Čehija pēdējā grupu turnīra mačā bija ar 7:0 sagrāvusi Norvēģiju, bet Šveice bija kļuvusi par čempionāta pozitīvāko pārsteigumu, uzvarot visas septiņas savas Stokholmas apakšgrupas pretinieces, ieskaitot Čehijas valstvienību (5:2). Tiesa, šajā ceturtdaļfinālā tam nozīme bija minimāla.

Mača sākums izvērtās samērā piesardzīgs, taču jau sestajā minūtē pēc aizsarga Blindenbahera piespēles čehu zonā ielauzās Deniss Holenšteins, pēc kura metiena no neērtās puses ne pārāk veiksmīgi nospēlēja Ondržejs Pavelecs, un 1:0 Šveice vadībā. Pēc izturēta mazākuma šveiciešiem bija iespēja rezultāta starpību arī dubultot, taču Reto Zūri savu izgājienu viens pret vienu centās noslēgt pārāk eleganti, un ripa noslīdēja no viņa nūjas lāpstiņas. Kopumā ripu vairāk kontrolēja čehi, kas ļāva viņiem arī vēl divas reizes spēlēt vairākumā, taču izmantot šīs iespējas neizdevās.

Otrā perioda pirmajā pusē pārāk skaista spēle nebija manāma, taču par spriedzes trūkumu gan nevarēja sūdzēties, un 32. minūtē pie čehu vārtiem arī izcēlās asumi. Pēc pagrūstīšanās uz noraidīto spēlētāju soliņu devās Petrs Hubāčeks, bet šveicieši vairākumā panāca 2:0 – kamēr astoņi hokejisti cīnījās čehu zonas kreisajā pusē, labajā pusē ripu sagaidīja Romāns Jozi un, neviena netraucēts, raidīja ripu vārtos. Perioda beigās čehi uz vairākām minūtēm iespieda šveiciešu maiņu viņu zonā, taču arī tad vārtus gūt nespēja, lai arī šveiciešu aizsargi uz rezervistu soliņu aizslidoja tikai ar pēdējiem spēkiem.

Tuvojoties spēles beigām, šveiciešu disciplinētā aizsardzība sāka pajukt un arvien biežāk ļāva čehiem izveidot labas vārtu gūšanas iespējas, kas noveda pie tā, ka 46. minūtē vairākumā Zdeņeks Kutlāks raidīja Gerbera atvairīto ripu vārtos (1:2). Šāds pavērsiens lika spēlei kļūt vēl saspringtākai, taču 57. minūtē viens pret Gerberu izrāvās Vrbata, taču šveiciešu vārtsargs šoreiz bija pārāks. Minūti pirms perioda beigām čehi laida laukumā sesto laukuma spēlētāju un ar vērienīgu uzbrukumu metās pretī Gerbera vārtiem. Pusminūti pirms spēles beigām Šveice palika mazākumā par ripas raidīšanu pāri aizsargstiklam, un pēdējās sekundēs tikai ar milzu pūlēm spēja nosargāt savus vārtus neskartus un uzvarēt ar 2:1.

Līdz ar to Šveices izlase ir iekļuvusi pusfinālā, kurā sestdien spēkosies ar ASV izlasi.

Šveice-Čehija 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Vārti: 5:45 Holenšteins (Blindenbahers, Zūri) (1:0) 33:08 Jozi (Gārdners, Diazs) (2:0) 45:29 Kutlāks (Plekanecs, Vorāčeks) (2:1)Metieni:32:34Soda minūtes: 12:6Vārtsargi: Martins Gerbers – Ondržejs Pavelecs