23.04.2015. 23:15
Sensacionālu uzvaru pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīra ceturtdaļfinālā ceturtdien izcīnīja Šveices U-18 hokeja izlase, kas ar 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) uzvarēja Krieviju.

Lai gan mačs aizritēja līdzīgā cīņā, tomēr Krievijas hokejistiem neizdevās pārspēt lieliski spēlējošo Šveices izlases vārtsargu Jorenu van Potelbergu. Jaunais vārtsargs šajā spēlē atraidīja visas 29 Krievijas valstsvienības spēlētāju mestās ripas.

Zīmīgi, ka tieši Šveices izlase bija tā, kas cīņā par vietu ceturtdaļfinālā, pārspēja Latvijas hokejistus. Kā zināms, Latvijas izlase papildlaikā kapitulēja ar 2:3.

Turnīra pusfinālā Šveices jaunie hokejisti tiksies ar Somijas vienaudžiem, kuri ceturtdaļfinālā ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pārspēja Slovākiju.

Tāpat pusfinālā ir iekļuvusi ASV valstsvienība, kas ar 7:2 (4:0, 0:1, 3:1) pieveica Čehijas hokejistus.

Cīņā par vietu turnīra finālā amerikāņu spēkosies pret Kanādas valstsvienību, kas ceturtdaļfinālā ar 5:3 (3:1, 1:1, 1:1) pārspēja vienaudžus no Zviedrijas.

Pusfināli tiks aizvadīti sestdien Cūgā, bet pasaules čempionāts noslēgsies svētdien ar cīņām par medaļām.

Kā zināms, Latvijas U-18 hokeja izlase, cīnoties par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, pirmajā mačā ceturtdien ar rezultātu 5:3 pārspēja savus vienaudžus no Vācijas.

Līdz ar to, sērijā līdz diviem panākumiem, ar 1-0 vadībā ir Latvijas jaunie hokejisti.

Nākamā komandu cīņa tiks aizvadīta piektdien plkst.19 pēc Latvijas laika.

Kā zināms, Latvija pagājušās nedēļas ceturtdienā pēc ļoti veiksmīga pirmā perioda, ko noslēdza, būdama vadībā ar 3:2, pasaules čempionāta pirmajā cīņā ar 6:11 piekāpās spēcīgajai Kanādai, bet otrajā mačā ar 1:4 tika zaudēts arī Čehijas vienaudžiem.

Savukārt svētdien Latvijas jaunie hokejisti ar 1:3 kapitulēja Somijas valstsvienībai.

Pērn Latvijas jaunie hokejisti triumfēja pirmās divīzijas A grupas turnīrā, tādējādi atgriežoties augstākajā divīzijā, kur valstsvienībai tas ir piektais turnīrs.

Kā paudis Latvijas U-18 hokeja izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns, komandas mērķis ir nosargāt vietu augstākajā divīzijā.

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa