17.05.2014. 23:25
Pagājušā gada pasaules vicečempione Šveice sestdien Minskā notiekošā pasaules hokeja čempionāta spēlē ar 6:2 (2:0, 2:0, 2:2) sagrāva Kazahstānu, turpinot savu izmisīgo cīņu par vietu ceturtdaļfinālā.

Savukārt Kazahstānas vienībai šāds rezultāts nozīmē garantētu pēdējo vietu B apakšgrupā un izkrišanu uz pirmo divīziju.

Lai Šveices izlase spētu realizēt savas niecīgās izredzes kvalificēties ceturtdaļfinālam, tai jācer uz sev labvēlīgiem rezultātiem citās B apakšgrupas spēlēs, bet pašiem savā atlikušajā mačā nākamajā otrdienā pret Latviju jātiek pie uzvaras. Savukārt Latvijas izlase pie veiksmīgas apstākļu sakritības vietu ceturtdaļfinālā var nodrošināt jau dienu iepriekš, kad spēkosies ar Baltkrieviju.

Līdz trešās trešdaļas septītajai minūtei Šveices izlase panāca 6:0 savā labā, četrus vārtus gūstot vairākumā, bet vienus - mazākumā. Vārtus guva seši dažādi komandas spēlētāji, bet Kazahstānas izlase cīņas beigās divas ripas atguva.

Kā ziņots, trešo panākumu čempionātā sestdien izcīnīja mājiniece Baltkrievija, kas ar rezultātu 5:2 (1:2, 1:0, 3:0) pārspēja Vācijas valstsvienību, tādejādi B apakšgrupā apsteidzot Latvijas izlasi.

Spēle baltkrieviem gan iesākās neveiksmīgi, jo mača 12.minūtē divu vārtu vadībā pēc Kaija Hospelta un Aleksandera Bartas metieniem izvirzījās Vācija. Pirmās trešdaļas izskaņā vienus vārtus mājiniekiem atguva Andrejs Stepanovs, bet otrās trešdaļas vidū jau neizšķirtu panāca Aleksejs Ugarovs.

Savukārt pamatlaika noslēdzošajā daļā Baltkrievijas vienīgais Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārstāvis izlasē - Vašingtonas "Capitals" komandas uzbrucējs Mihails Grabovskis - guva divus no trim valstsvienības vārtiem, palīdzēdams izcīnīt panākumu visā spēlē, kas ļāvis saglabāt labas izredzes tikšanai nākamajā kārtā.

Pirms tam B apakšgrupā sestdien otro zaudējumu čempionātā cieta Latvija, kas ar 1:4 (1:3, 0:1, 0:0) kapitulēja Krievijas valstsvienības priekšā.

B apakšgrupā pirmo vietu ar 15 punktiem piecās spēlēs ieņem Krievija, bet otrā ar deviņiem punktiem ir Baltkrievija, savukārt Latvija, kas arī izcīnījusi deviņus punktus, sliktākas gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ ieņem trešo pozīciju. Somijas un ASV izlašu kontā ir pa astoņiem punktiem, bet sestā ar septiņiem punktiem sešos mačos ir Šveice. Vācijas kontā ir pieci punkti piecās spēlēs, bet Kazahstānai - divi punkti sešos mačos.

A apakšgrupas vēlajā sestdienas spēlē Slovākija ar 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) pārspēja Itāliju, saglabājot minimālas izredzes pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā un atstājot itāļus tuvu izkrišanai uz pirmo divīziju.

Trešajā trešdaļā tablo vēstīja par rezultātu 3:0 slovāku labā, bet uz vienu pretinieku atgūto ripu komanda noslēdzošajā ceturtdaļā atbildēja ar ceturtajiem gūtajiem vārtiem. Ar vārtiem un rezultatīvu piespēli šajā mačā izcēlās Mihels Miklīks.

Jau vēstīts, ka A apakšgrupā sestdien negaidītu panākumu izcīnīja Dānijas izlase, kas ar 4:3 (1:2, 0:0, 2:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos pārspēja Čehiju.

Spēles ievadā Jakubs Klepišs un pieredzējušais Jaromīrs Jāgrs panāca čehiem 2:0. Pirmās trešdaļas vidū vienus vārtus Dānijai atguva aizsargs Stefans Lasens, bet trešās trešdaļas sestajā minūtē Jakubs Kindls atkārtoti panāca divu vārtu pārsvaru Čehijai. Savukārt piecas minūtes līdz pamatlaika beigām dāņu uzbrucējs Jespers Jensens deficītu uz tablo samazināja līdz vieniem vārtiem, bet pēdējā minūtē Dānijas ofensīvu noslēdza Patriks Bjorkstrands. Pēcāk sekojošajā papildlaikā neviena no vienībām vārtus nespēja gūt, bet pēcspēles metienu sērijā vienīgais rezultatīvais metiens padevās Mikelam Bedkeram.

Kā ziņots, pie trešā panākuma čempionātā sestdien tika Francijas izlase, kas pēcspēles metienu sērijā ar 5:4 (0:1, 3:1, 1:2, 0:0, 1:0) pārspēja Norvēģiju.

Spēles rezultātu pirmās trešdaļas vidū atklāja Norvēģijas izlases aizsargs Matss Trīgs, bet otrās trešdaļas sākumā Mortens Asks pārsvaru dubultoja 2:0. Tomēr otrās trešdaļas izskaņā fantastisku sniegumu laukumā nodemonstrēja Francijas izlases spēlētāji, kuri 51 sekundes laikā guva trīs vārtus. Divreiz precīzs bija Antuāns Rusels, kurš ir vienīgais Nacionālās hokeja līgas (NHL) pārstāvis Francijas valstsvienībā, bet reizi precīzs bija Joriks Trejē.

Rezultāts gan ilgi šāds nepalika, jo rezultatīvi iesākās arī mača noslēdzošā trešdaļa - 42.minūtē norvēģu aizsargs Dāniels Sērvīks atjaunoja līdzsvaru uz tablo, taču minūti vēlāk Pjērs Eduārs Belemārs otro reizi spēlē vadībā izvirzīja Franciju. Savukārt 46.minūtē Andrē Kens Olimbs vēlreiz panāca neizšķirtu 4:4. Pamatlaika atlikušajās minūtēs neviena no valstsvienībām vārtus vairs nespēja gūt, kā rezultātā tika aizvadīts piecu minūšu papildlaiks. Tomēr arī pēc piecām minūtēm rezultāts joprojām bija nemainīgs, bet pēcspēles metienu sērijā pārāki bija Francijas izlases spēlētāji. Uzvaras vārti Tedija da Kostas kontā.

A grupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 14 punktiem piecās spēlēs ieņem Zviedrija, bet Kanāda ar 13 punktiem ir otrā. Tālāk seko Francijas, Čehijas, Norvēģijas un Slovākijas izlases, kas ieguvušas septiņus punktus, vien slovāki jau paguvuši aizvadīt sešas cīņas. Dānija ar pieciem punktiem piecās spēlēs ir septītā, bet Itālija sešās cīņās tikusi pie trim punktiem.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.

Komandām, kuras grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Austrija un Slovēnija, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.