08.05.2013. 20:46
Pasaules hokeja čempionāta lielāko pārsteigumu autore Šveice Stokholmas apakšgrupas ceturtās kārtas mačā trešdien ar rezultātu 7:1 (3:1, 3:0, 1:0) uzvarēja Slovēniju.

Pirmā vadībā izvirzījās tieši Slovēnija, kad septītajā minūtē precīzs bija Roks Pajičs, tomēr turpinājumā Šveice pretiniekiem neatstāja izredzes - jau pirmajā trešdaļā ar trim vārtiem un deviņiem rezultativitātes punktiem izcēlās Lukas Kunti, Simona Bodenmana un Denisa Holenšteina uzbrukuma trijnieks.

Mačā kopumā Holenšteins guva divus vārtus un izpildīja divas rezultatīvas piespēles, bet Kundi un Bodenmans vieniem gūtajiem vārtiem pievienoja divas piespēles. Tāpat pa reizei mačā precīzi bija Simons Mozers, Andrēass Ambīls un Reto Zuri.

Pirmajā kārtā Šveice ar 3:2 pārspēja vienu no sacensību saimniecēm Zviedriju, turpinājumā svētdien ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Kanādu, bet pirmdien sagādāja arī trešo pārsteigumu, kad ar 5:2 pārspēja Čehiju.

Vēl vienā Stokholmas grupas ceturtās kārtas mačā trešdien Norvēģija sacentīsies ar Zviedriju.

Ar 11 punktiem četros mačos Šveice atrodas pārliecinošā Stokholmas apakšgrupas līderpozīcijā, par četriem punktiem apsteidzot Kanādu, kurai gan ir spēle rezervē. Savukārt pa sešiem punktiem izcīnījušas Zviedrijas un Norvēģijas izlases.

Pa trim punktiem ir Čehijai un Baltkrievijai, bet Dānijas un Slovēnijas kontā ir attiecīgi divi un viens punkts.

77.pasaules čempionāts risinās Stokholmā un Helsinkos. Sacensībās 16 komandas sadalītas divās grupās. Helsinku apakšgrupā sacentīsies ASV, Austrija, Francija, Krievija, Latvija, Slovākija, Somija un Vācija. Savukārt Stokholmas grupā tiksies Baltkrievija, Čehija, Dānija, Kanāda, Norvēģija, Slovēnija, Šveice un Zviedrija.

Reklāma Pēc viena apļa turnīra grupas ietvaros katrā attiecīgajā pilsētā četru spēcīgāko komandu vidū tiks izspēlēti ceturtdaļfināli, bet to uzvarētāji vienkopus pulcēsies Stokholmā, kur līdz 19.maijam tiks noskaidroti šī gada pasaules čempioni.

Komandām, kas grupās ieņems 5.-7.vietu, čempionāts būs noslēdzies, savukārt katras apakšgrupas vājākā komanda pametīs augstāko divīziju un nākamgad spēlēs pirmās divīzijas A grupā. Šo komandu vietas nākamgad ieņems Itālija un Kazahstāna, kas abas spēcīgākajā līgā atgriezīsies pēc gada pārtraukuma.