29.04.2015. 19:22
Lai gan pirms diviem gadiem izcīnīts pasaules čempionāta sudrabs, Šveices valstsvienība ar lieliem panākumiem nevar lepoties, jo pēdējo desmit turnīru laikā tā bijusi vienīgā reize, kad izdevies pārvarēt ceturtdaļfinālu. Vai komandai, kuras rindās ir četri spēlētāji ar Nacionālās hokeja līgas pierakstu, tostarp rezultatīvie aizsargi Romāns Jozi un Marks Štraits, izdosies pārsteigt? Duelis ar Latvijas izlasi šveiciešiem paredzēts pēc nedēļas, 6. maijā.

Latvijas izlases hokejisti svarīgāko uzvaru olimpiskajās spēlēs izcīnījuši tieši pret Šveices valstsvienību, pērn cīņā par ceturtdaļfinālu ņemot virsroku ar 3:1. Taču pasaules čempionātu laukumos mūsējiem veicies bēdīgi: viena uzvara pēcspēles metienos, viens neizšķirts un septiņi zaudējumi, turklāt tikai divi piedzīvoti ar mazāk nekā divu vārtu deficītu. Jāizceļ arī fakts, ka kopš 2002. gada vienā mačā šveiciešu vārtos nav izdevies iemest vairāk par divām ripām.

1999 3:5 (2:1; 1:3; 0:1)

Šveices valstsvienības augstākais sasniegums ir pirms diviem gadiem izcīnītais pasaules čempionāta sudrabs, kad apakšgrupā tika izcīnītas septiņas uzvaras septiņās spēlēs, tostarp pret laukuma saimniekiem zviedriem, kanādiešiem un čehiem, bet pusfinālā sausā tika atstāta Amerikas Savienoto Valstu komanda. Finālam spēka pietrūka, mājās zeltu izcīnot Zviedrijai. Tomēr piecas reizes desmit gados šveicieši palikuši ārpus ceturtdaļfināla, bet četras reizes zaudēts pirmajā izslēgšanas mačā.

Gads Vieta Gads Vieta
2014 10. 2009 9.
2013 2. 2008 7.
2012 11. 2007 8.
2011 9. 2006 9.
2010 5. 2005 8.

Pasaules čempionātā Šveices izlasei nevarēs palīdzēt Nacionālās hokeja līgas kluba Vankūveras "Canucks" trīs spēlētāji: aizsargs Luka Sbisa, uzbrucēji Janiks Vēbers un Svens Berči, kurš, tāpat kā latvietis Ronalds Ķēniņš, nosūtīts uz fārmklubu. Komandas lielākā zvaigzne ir 24 gadus vecais Romāns Jozi no Nešvilas "Predators", kurš ar 55 punktiem kļuva par Nacionālās hokeja līgas piekto rezultatīvāko aizsargu. Viņa kontā arī 2013. gada pasaules čempionāta vērtīgākā spēlētāja jeb MVP balva, kā arī iekļaušana simboliskajā izlasē.

Nacionālo hokeja līgu pārstāv arī Kolorado "Avalanche" otrais vārtsargs Reto Berra, Marks Štraits, kurš ar 52 punktiem kļuva par Filadelfijas "Flyers" rezultatīvāko aizsargu, un tikai 18 gadus vecais uzbrucējs Kevins Fiala, kurš sezonas lielāko daļu pavadīja Nešvilas "Predators" fārmklubā, taču ar pagājušā gada drafta 11. numuru tiek saistītas lielas cerības. Vēl ārzemēs spēlē 21 gadu vecais aizsargs Dīns Kukans, kurš Zviedrijas kluba "Lulea" rindās uzvarēja Čempionu līgā.

Vārtsargi: Reto Berra (Kolorado "Avalanche"), Leonardo Dženoni ("Davos") un Daniels Mandzato ("Lugano").Aizsargi: Marks Štraits (Filadelfijas "Flyers"), Romāns Jozi (Nešvilas "Predators"), Eriks Blūms ("Berne"), Felisjēns Dibuā ("Davos"), Patriks Gērings ("Zurich"), Robins Grosmans ("Zoug"), Tīmo Helblings ("Fribourg Gotteron") un Dīns Kukans ("Lulea").Uzbrucēji: Kevins Fiala (Nešvilas "Predators"), Kodijs Almonds ("Geneve"), Andress Ambīls ("Davos"), Matiass Bībers ("Kloten"), Simons Bodenmans ("Kloten"), Damjens Bruners ("Lugano"), Deniss Holenštains ("Kloten"), Kevins Romī ("Geneve"), Reto Šāpi ("Zurich"), Tristans Šervejs ("Berne"), Reto Suri ("Zoug"), Julians Vokers ("Lugano"), Moriss Trahslers ("Zurich") un Dino Vīzers ("Davos").

Šveices izlase galvenās spēles apakšgrupā aizvadīs pirmajās dienās, un tikai tad tiksies ar Zviedriju, Kanādu un laukuma saimnieci Čehijas izlasi. Mačs pret Latvijas valstsvienību Baltkrievijas izlases bijušā galvenā trenera Glena Henlona vadītajai komandai būs trešais četrās dienās, tādēļ lielu lomu spēlēs sāncenšu fiziskā sagatavotība.

Datums Laiks Spēle Datums Laiks Spēle
2.05 13:15 Austrija 9.05 21:15 Zviedrija
3.05 21:15 Francija 10.05 21:15 Kanāda
5.05 17:15 Vācija 12.05 21:15 Čehija
6.05 17:15 Latvija

Sportacentrs.com prognoze: uzvara būs jau ceturtdaļfināla sasniegšana, bet nekas vairāk Šveicei nebūs pa spēkam.

Citu Latvijas pretinieku apskati:KanādaČehijaZviedrija

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230