19.06.2016. 23:49
Eiropas čempionāta A grupas spēlē turnīra saimniece Francija spēlēja 0:0 pret Šveici, kas abām komandām deva ceļazīmi uz 1/8 finālu.

Francijas izlase jau pirms šīs spēles bija granatējusi sev 1/8 finālu, pirmajā mačā uzvarot Rumāniju 2:1 un spēles izskaņā laimīgi izglābjoties pret Albāniju (2:0). Francijas galvenais treneris Didjē Dešāns šovakar deva iespēju spēlētājiem, kuri pirmajās spēlēs pamatsastāvā neizgāja. Maču uzsāka Musā Sisoko, Joans Kabajs un Andrē Pjērs Žiņaks un rezervē palika tādi spēlētāji, kā Dmitri Pajets, Blēzs Matuidī un Olivjē Žirū. Aizsardzības līnija un vārtsargs vienīgie palika neskarti. Šveicei savukārt šovakar bija nepieciešams vismaz punkts, lai nodrošinātu sev otro vietu un dalību astotdaļfinālā. Šveices sastāvā izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, nebija, un Vladimira Petkoviča vadītā vienība spēli uzsāka ar maksimāli spēcīgāko sastāvu.

Spēles ievadā bumbu vairāk kontrolēja Francija, taču Šveice mēģināja bumbu atņemt ar presinga palīdzību. Pēc Šveices izpildīta stūra sitiena 5. minūtē izveidojās neliela burzma Francijas soda laukumā, un bumba bīstami lidoja vārtu virzienā, taču tās ceļš veda prom no mērķa, jo Francija attīrīja savu soda laukumu. Neilgi pēc tam divas bīstamas izdevības radās pēc Pola Pogbā sitieniem, taču labi nospēlēja šveiciešu vārtsargs Janns Zommers. Pogbā pēc neilga laika izcēlās ar sev raksturīgu tālšāvienu un bumba pēc tā trāpīja pa vārtu pārliktni. Zommers tikai noskatījās un, ja tā lidotu vārtos, vārtsargs nebūtu glābējs. Pēc dažiem vētrainiem francūžu uzbrukumiem spēle izlīdzinājās un bīstamas epizodes kādu brīdi nesekoja.

Tuvojoties puslaika beigām, laukumā bija vērojamas vairākas amizantas epizodes. Šveices rindās trijiem (!!) futbolistiem saplīsa krekli, savukārt Pols Pogbā, spēlējot ļoti aktīvi, uzlēca virsū Admiram Mehmedi un aiz liela cīņas spara nelaida viņu vaļā. Francija vairāk nespēja izveidot bīstamas epizodes, turklāt to pašu varēja teikt arī par Šveici. Pirmās 45 minūtes noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrā puslaika ievadā aktīvi darbojās turnīra saimniece. Sieniņu savā starpā izspēlē Grīzmans un Žiņaks, pēc kura labu sitienu izpildīja Madrides ‘’Atletico’’ uzbrucējs, tomēr vārtos lieliski darbojās Zommers, atvairot spēcīgu sitienu. Francija spēli turpināja visai nesteidzīgi un pēc brīža laukumā devās viens no komandas līderiem Pajets. Mājinieku komandas spēlētāji lēnām kontrolēja bumbu pa visu laukumu, liekot Šveices futbolistiem daudz spēlēt bez bumbas.

Spēle turpinājās ļoti mierīgā tempā un to varēja saprast, jo šāds iznākums abām vienībām būtu izdevīgs. Kādā no epizodēm Francija izveidoja bīstamāko epizodi otrajā puslaikā, kad pēc centrējuma no gaisa pa vārtu pārliktni sita Pajets. Šveice pēc brīža atbildēja ar standartsituāciju, kas nebeidzās ar neko bīstamu. Skatītāji izsvilpa komandas par garlaicīgo un vienmuļo spēli, turklāt Džakam otro reizi mačā plīsa krekls. Mača izskaņā no metriem 20 brīvsitienu izpildīja Pajets, taču pēc ilgas gatavošanās uzsita virsū savam komandas biedram. Spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, kas abām komandām atnesa iespēju spēlēt 1/8 finālā.

Vārti:Brīdinājumi: Ramī 24' Koscelnijs 82'Šveice: Zommers – Rodrigess, Džurū, Šērs, Lihšteiners – Džaka, Behrami, Mehmedi (Langs 85'), Džemaili, Šačiri (Fernandešs 78') – Embolo (Seferovičs 73’)Francija: Loriss – Saņā, Ramī, Koscelnijs, Evrā – Sisoko, Kabajs, Pogbā – Grīzmans Matuidī 76'), Žiņaks, Komans (Pajets 62’)Galvenais tiesnesis: Damirs Skomina