30.12.2017. 23:39

Šveices izlase, līdzīgi kā Kanādas, Špenglera kausa izcīņu izmanto kā gatavošanos Phjončanas Olimpiskajām spēlēm, kur šveicieši varētu būt vieni no favorītiem. Šveicieši grupā ar 6:1 sakāva Rīgas "Dinamo", kam turnīrs jau galā, un ar 4:0 Somijas komandu HPK. Tādējādi Šveice automātiski iekļuva pusfinālā, kur tikās ar "Davos" vienību. "Davos" turnīru sāka ar Andra Džeriņa un Oskara Cibuļska pārstāvētās "Mountfield" sagraušanu (5:1), bet tad cieta sakāvi pret Kanādu (1:4). Ceturtdaļfinālā mājinieki ar 4:2 pārspēja HPK, nopelnot vietu pusfinālā. Šajā mačā un visā turnīrā favorīti bija Šveices izlases hokejisti.

Spēli komandas sāka salīdzinoši līdzīgi. Šveices izlase pirmajās piecās minūtēs vienreiz apdraudēja pretinieka vārtus, un tas arī bija viss. Sestajā minūtē Šveicei fiksēja skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet "Davos" hokejistiem neļāva izvērsties, tā ka vairākums palika neizmantots. Īsi pēc tam Fabrīss Hercogs nonāca vārtu priekšā, bet savu momentu neizmantoja. Ko nepaveica viņš, to paveica Denis Holenštains, bet tiesneši vēl skatījās atkārtojumu, jo it kā Holenšteina komandas biedrs bija vārtsarga laukumā. Vārtu guvums tika ieskaitīts, un Šveice izvirzījās vadībā ar 1:0. Šveices izlases prieki gan bija īsi, jo jau nākamajā uzbrukumā "Davos" labā vārtus guva čehs Roberts Kousals, to priekšā mainot ripas lidojuma virzienu (1:1).

Vēl minūti vēlāk Mikaels Jūhansons bija ļoti tuvu vārtu guvumam, bet Šveices aizsargi pēdējā brīdī vārtu priekšā likvidēja briesmas. Ko neizdarīja "Davos", to paveica Šveices izlase. No nulles leņķa Vinsents Praplans atrada vietu starp vārtsargu un vārtu konstrukciju, lai ieraidītu ripu vārtos (2:1). Vārtu birums nebeidzās. Nepagāja pat minūte, kad Brendans Baks saņēma piespēli no aizvārtes un pilnīgi viens vārtu priekšā atkal panāca neizšķirtu (2:2). Tuvojoties perioda beigām, Šveice nerealizēja savu pirmo vairākumu. Pēdējā minūtē "Davosa" vēl izveidoja divus bīstamus momentus, bet rezultāts vairs nemainījās.

Otrajā periodā ar vārtu gūšanas momentu izveidošanu komandām klājās grūti. Ilgu laiku aktīvākā spēle notika laukuma viduszonā. Perioda vidū Šveicei izdevās uz brīdi nostiprināties pretinieku aizsardzības zonā, bet divi metieni pa vārtiem nesagādāja grūtības Žilam Senam. Perioda 11. minūtē "Davos" hokejisti izrāvās pretuzbrukumā, bet netika līdz pienācīgam metienam. Nekādi neejot spēlei uzbrukumā, komandas sāka izpildīt metienus pie pirmās iespējas, kas arī nenesa vēlamo rezultātu. Perioda 15. minūtē "Davosa" tika pie vairākuma un labas iespējas izvirzīties vadībā. Pēc labas izspēles to arī izdevās paveikt. Leonardo Dženoni nekādi nevarēja paspēt pārvietoties vārtos, "Davosu" vadībā izvirzot Magnusam Nīgrēnam.

Maisam gals ar to arī bija vaļā, jo Šveice ātri atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Mājinieki pārāk gausi atgriezās aizsardzībā, ļaujot Šveices izlases hokejistiem trijatā izkārtot vārtu guvumu. Pēc Maikla Foras vārtu guvuma pagāja vien 29 sekundes, kad Šveices izlasi vadībā izvirzīja Dominiks Šlumpfs. Tādējādi Šveice pēc diviem periodiem bija vadībā ar 4:3.

Trešo periodu vairākumā, kas tika nopelnīts otrā perioda beigās, sāka Šveices izlase, nepilnā minūtē to realizējot. No zonas vidus precīzu metienu izpildīja Eriks Blūms, pirmo reizi dodot savai komandai divu vārtu pārsvaru (5:3). Šveices izlase uzņēma apgriezienus un nolika "Davosu" uz ceļiem. Pēc kārtējā uzbrukuma Tristans Šervijs vispirms amizanti centās pielabot Maikla Foras mesto ripu, bet pēc tam šo atsisto ripu raidīja vārtos, kurus gan ieskaitīja Reto Šapi, kurš droši vien skāra ripu. Pagāja vien 19 sekundes, kad Taners Rišārs no aizvārtes izslidoja un guva arī septītos vārtus (7:3). Ar to Šveice neaprobežojās, turpināja uzbrukt un gūt arī vārtus, devītajā minūtē Gregorijam Hofmanam vārtu priekšā neatstājot Senam nekādus variantus - 8:3. Ar šādu rezultātu arī beidzās spēle starp šīm divām komandām, Šveicei pievienojoties Kanādas izlasei Špenglera kausa finālā.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās atzina Denisu Holenštainu, kurš guva vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, bet "Davos" sastāvā labākā spēlētāja tituls Markusam Nīgrēnam, kurš guva savas komandas trešos vārtus.

Vārti: 08:05 Holenštains (Kunti) 1:0, 08:40 Kousals (Salinens) 1:1, 11:08 Praplans 2:1, 12:03 Baks (D.Vīzers, Keslers) 2:2, 35:20 Nīgrēns (Kousals, Salinens) 2:3, 36:08 Fora (Hercogs, Vermins) 3:3, 36:37 Šlumpfs (Kunti, Holenštains) 4:3, 40:48 Blūms (Praplans, Holenštains) 5:3, 43:27 Šapi (Šervijs, Fora) 6:3, 43:46 Rišārs (Marčini, Hofmans) 7:3, 48:55 Hofmans (Marčini, Rišārs) 8:3.Metieni: 33-23Soda minūtes: 4-6Vārtsargi: Leonardo Dženoni - Žils Sens

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA