07.09.2015. 18:02
Otro uzvaru Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīrā pirmdien izcīnīja Latvijas nacionālā basketbola komanda, savu līdzjutēju priekšā svarīgā cīņā ar 72:65 pieveicot Čehijas valstsvienību. Mūsu basketbolistiem šis ir otrais panākums aizvadītajos trijos mačos D apakšgrupā.

Dienas pirmajā spēlē Rīgas grupā Beļģijas valstsvienība, realizējot metienu līdz ar finālsirēnu, ar 76:74 sensacionāli apspēlēja Lietuvu. Vakarā (pl. 21.30) Igaunijas komanda tiksies ar Ukrainu. Abas komandas pagaidām cīnās bez uzvarām.

Čehijas komanda Eiropas čempionātu iesāka ļoti sekmīgi, būdama viena no septiņām izlasēm, kas turnīrā cīnās bez zaudējumiem. Sacensības čehi sāka ar ļoti pārliecinošu uzvaru 80:57 pār Igauniju, bet dienu vēlāk 78:64 pieveica arī Ukrainu.

Tikmēr Ainara Bagatska vadītā Latvijas vienība sacensību ievadā ar 78:67 apspēlēja Beļģiju, bet svētdien ar 49:68 atzina principiālās pretinieces Lietuvas pārākumu, kura divās spēlēs tikusi pie diviem panākumiem.

Trešdien Latvijas izlase «Arēnā Rīga» pl. 18.30 spēkosies ar Ukrainu.

Latvijas basketbola izlases sastāvs Eiropas čempionātam

Vārds un uzvārds Poz. Aug. Dzim. Klubs 2015
Jānis Strēlnieks 1. 191 1989 Brose Basket (GER)
Dairis Bertāns 1./2. 193 1989 Bilbao Basket (ESP)
Kaspars Vecvagars 1. 193 1993 Žalgiris (LTU)
Jānis Blūms 2. 190 1982 Panathinaikos (GRE)
Žanis Peiners 1./2. 203 1990 BK Ventspils
Kristaps Janičenoks 2./3. 196 1983 BK Ventspils
Haralds Kārlis 2./3. 195 1991 BK Valmiera
Jānis Timma 3./4. 201 1992 Sanktpēterburgas Zeņit (RUS)
Mareks Mejeris 4. 207 1991 VEF Rīga
Rolands Freimanis 4./5. 208 1988 Kalev/Cramo (EST)
Kaspars Bērziņš 4./5. 213 1985 Krasnije kriļja (RUS)
Mārtiņš Meiers 5. 208 1991 BK Ventspils

Otrdien Rīgas grupā spēles nav paredzētas. Trešdien Latvija spēlēs pret Ukrainas basketbolistiem.

Eiropas čempionāts risināsies divos posmos:

1) grupas turnīrā katrai komandai 5 spēles (5.-10. septembris). Četru pirmo vietu ieguvēji kvalificējas izslēgšanas turnīram, 5. un 6. vietas ieguvēji dodas mājās;

2) izslēgšanas turnīrs Lillē (12.-20. septembris): astotdaļfināls (A1-B4, A2-B3, B2-A3, B1-A4, C1-D4, C2-D3, D2-C3, D1-C4), ceturtdaļfināls, pusfināls, pusfināls par 5.-8. vietu un spēles par 1. un 3. vietu. Čempioni un vicečempioni kvalificējas Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, 3.-7. vietas ieguvēji - olimpiskajam kvalifikācijas turnīram. Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 20:17 20:17

Uzvara! Mūsējie izcīna otro panākumu šajā turnīrā, apspēlējot Čehiju ar 72:65. Malači!!!

20:15

Līdz spēles beigām 53 sekundes. Latvija atrodas vadībā ar 11 punktiem (72:61).

20:08

Līdz ceturtās ceturtdaļas beigām 3 minūtes. Ar rezultātu 66:55 priekšā atrodas Latvijas komanda, būdama tuvu savam otrajam panākumam turnīrā.

20:05

Latvija - Čehija: 62:55. Pēc Tomāša Satoranska trīspunktnieka Ainars Bagatskis sauc savus padotos uz minūtes apspriedi.

20:00

Jānis Blūms rāda īsta kapteiņa cienīgu cīņassparu, laukumā kapājoties par katru kvadrātmetru, bumbu.

19:57

Latvija - Čehija: 56:44

19:53

Sākušās izšķirošās 10 minūtes. Aiziet!

19:51

Šitādi čehi man patīk— OvertimeTV (@ValdisValters)

19:50

Trešā desmitminūte galā. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas Latvija atrodas priekšā ar 51:42.

19:47

Jānis Timma pēc caurgājiena izvirza Latviju vadībā ar 51:39. 12 punktu pārsvars mājiniekiem ir pirmo reizi. Līdz trešās ceturtdaļas beigām 55 sekundes.

19:45

«Arēna Rīga» uzgavilē Janam Veselijam, kas pret Mareku Mejeri nopelna savu ceturto piezīmi.

19:42

Pēc ilgāka pārtraukuma punktus gūst arī Čehija. Latvija - Čehija: 45:39

19:38

Čehijas komanda slikti izpilda soda metienus. Tā realizējusi vien četrus no 12.

19:36

Čehijas izlases līderis Jans Veselijs trešās ceturtdaļas vidū saņem trešo personisko piezīmi. Viņš tiek nomainīts. «Arēnā Rīga» skaļš līdzjutēju atbalsts Latvijas komandai.

19:28

Latvija - Čehija: 42:37

19:26

Otrais puslaiks sācies!

19:19

Jānis Strēlnieks un Jānis Blūms pirmajā puslaikā guvuši pa 8 punktiem. Viņi pagaidām rezultatīvākie mūsu vienības spēlētāji.

19:12

Pirmais puslaiks noslēdzies. Ar rezultātu 40:33 pēc spēlētām 20 minūtēm vadībā atrodas mūsējie.

19:12

Pagaidām glābj tas,ka čehi nemet brīvos iekšā,bet man nav saprotams.kapēc tik daudz viņiem ir brīvu metienu?— OvertimeTV (@ValdisValters)

19:09

Jānis Blūms ar precīzu trīspunktnieku pieceļ kājās «Arēnā Rīga» sanākušos skatītājus!

19:08

Zonas aizsardzība nes augļus! Latvija - Čehija: 38:31

19:05

Latvija - Čehija: 31:31

19:03

Kaspars Bērziņš arī šajā mačā otrajā ceturtdaļā savācis jau četras piezīmes. Ainars Bagatskis viņu nomaina, laukumā sūtot Mārtiņu Meieri.

19:01

Wild basketball!— ralfs (@ralfspleinics)

18:59

Mūsu komanda pāriet uz zonas aizsardzību. Jau nākamajā uzbrukumā Dairis Bertāns iemet tālmetienu, samazinot rezultāta starpību līdz 27:31.

18:56

Latvija - Čehija: 22:26

18:51

Otro ceturksni ar trīspunktnieku iesāk Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms.

18:46

Pirmā ceturtdaļa noslēgusies. Ar rezultātu 22:17 pēc aizvadītām 10 minūtēm priekšā atrodas Čehijas komanda.

18:43

Latvija - Čehija: 15:18

18:41

Veselijs turpina plosīties, gūstot 11 no komandas 15 punktiem. Pirmajā ceturtdaļā vēl jāspēlē minūte un 40 sekundes.

18:38

Latvija - Čehija: 13:9

18:37

Nepiedodami maz skatitaju sodien arena. Parmetumi abam pusem: 1) Izlasei vajag atbalstu visos macos. 2) Nav maksla pardot Latvija-Lietuva.— Edgars Buļs (@EB__23)

18:36

Čehiem līdera cienīgu sniegumu pirmajās minūtēs rāda NBA rūdījumu guvušais Jans Veselijs. Viņš Latvijas grozā raidījis piecus punktus.

18:33

Veiksmīgi spēli iesācis Rolands Freimanis, kurš guvis 4 no komandas 9 punktiem. Pēc spēlētām 2 minūtēm rezultāts ir 9:4 Latvijas izlases labā.

18:31

Cīņa sākusies!

18:30

Latvijas valstsvienības sākumsastāvs: Kaspars Bērziņš, Jānis Timma, Rolands Freimanis, Dairis Bertāns un Jānis Strēlnieks.

18:22

Spēles informators laukumā aicina abu komandu spēlētājus. Vēl 7 minūtes un spēle varēs sākties. Aiziet, Latvija!

18:03

Tikmēr Somijas basketbolisti pirmdien Monpeljē ar 81:79 uzvarēja Krieviju Eiropas čempionāta (EČ) A grupas spēlē sagādājot pretiniekiem jau trešo zaudējumu, bet paši tiekot pie pirmā panākuma.

18:01

Līdz spēles sākumam 28 minūtes. Arēnu pamazām piepilda Latvijas komandas atbalstītāji.

18:00

Brīdis, kad Beļģija uzzina, ka uzvarējusi Lietuvu. basketbola skaļākais panākums. — Gatis Kreceris (@kreceris)

Sensacionālu uzvaru Eiropas čempionātā (EČ) pirmdien izcīnīja Beļģijas valstsvienība, kas «Arēnā Rīga», realizējot metienu līdz ar spēles beigu signālu, ar 76:74 pārspēja Lietuvas basketbola izlasi.