15.04.2015. 23:38
Jau ar vienu kāju UEFA Čempionu līgas pusfinālā iekļuvusi "Barcelona", kas izbraukumā ar 3:1 sakāva PSG un spēra milzīgu soli pretī nākamajai kārtai. Divus skaistus vārtus guva Luiss Svaress, kurš abās epizodēs izrēķinājās ar brazīliešu aizsargu Davidu Luizu. Francijas čempione piedzīvoja pirmo zaudējumu Eirokausos savā laukumā kopš 2006. gada, pārtraucot 33 nezaudētu spēļu sēriju.

Sastāvos bez pārsteigumiem, Luizs laukumā jau 20. minūtē"Barcelona" galvenais treneris Luiss Enrike sākumsastāvā iztika bez pārsteigumiem, saglabājot ierasto 4-3-3 formāciju un diskvalificētā Dani Alveša vietā sūtot Martinu Montoju. Savukārt aizsardzības centrā, kā jau varēja gaidīt, spēlēja Havjērs Maskerāno, nevis Žeremijs Matjē. Ņemot vērā, ka ne Lukašs Moura, ne Luizs nav pilnībā atguvušies no savainojumiem, arī Lorāns Blāns iztika bez sensācijām, taču Luizs piespiedu kārtā laukumā izgāja jau 20. minūtē, nomainot savainoto aizsardzības balstu Tjagu Silvu. Vēl pirms nedēļas ārstu verdikts bija skarbs - jāizlaiž vismaz mēnesis -, tādēļ pat Luiza atrašanos uz rezervistu soliņa jau varēja uzskatīt par brīnumu.

"Barcelona" dominē pirmās 25 minūtes un atklāj rezultātuSpēles sākumā "Barcelona" daudz kontrolēja bumbu un izdevās pretiniekus iespiest to laukuma pusē. Pirmā reālā iespēja viesiem bija 14. minūtē, kad Lionels Mesi no soda laukuma pusapļa ar griezto sitienu trāpīja pa vārtu stabu. 18. minūtē gan "Barcelona" atklāja rezultātu. 20 gadus vecais Adrjēns Rabio pretinieku laukuma pusē pazaudēja bumbu, un Mesi pretuzbrukumā aci pret aci ar Salvatori Sirigu izveda Neimāru, kurš precīzi trāpīja tālajā apakšējā stūrī (1:0). Nedaudz vēlāk Neimārs viens pret vienu apspēlēja Gregoriju van der Vīlu, bet sitiens tuvajā stūrī neizdevās.

Parīzieši gaidīja pretuzbrukumu iespējas, taču savus momentus izšķērdēja. Vēl pie 0:0 astotajā minūtē Havjers Pastore soda laukumā netrāpīja pa bumbu, bet 28. minūtē parīziešiem pretinieku laukuma pusē pavērās milzīgs plašums – Esekjels Laveci piespēlēja Edinsonam Kavani, taču urugvajieti pie soda laukuma apstādināja Maskerāno. Puslaika otrajā pusē parīziešiem pat bija izdevies izlīdzināt spēles gaitu, tomēr pozicionālie uzbrukumi rezultātu nedeva.