17.12.2015. 16:15
Luisam Svaresam gūstot visus trīs komandas vārtus, "Barcelona" futbolisti ceturtdien FIFA Pasaules kausā klubiem pusfināla cīņā Japānas pilsētā Jokohamā ar rezultātu 3:0 apspēlēja Āzijas spēcīgāko vienību "Evergrande", ko trenē bijušais Brazīlijas un Portugāles izlašu galvenais treneris Luizs Filipi Skolari.

"Barcelona", tāpat kā finālā jau iekļuvusī argentīniešu "River Plate", turnīrā iesaistījās tieši no pusfināla un šodien lieliski apliecināja favorītes statusu cīņā pret Ķīnas vienību "Evergrande". Gandrīz 64 tūkstoši sanākušo līdzjutēju priekšā "Barsa" kontrolēja spēles gaitu visā tās garumā (bumbas kontrole - 76:24), izdarīja krietni vairāk sitienu (16:3) un izcīnīja pārliecinošu panākumu. Lionela Mesi un Neimāra prombūtnē trīs vārtus guva Luiss Svaress.

39. minūtē urugvajiešu uzbrucējs bija pirmais pie vārtsarga atsistās bumbas pēc Ivana Rakitiča sitiena, raidot to vārtos un panākot 1:0. Neilgi pēc otrā puslaika sākuma Svaress pēc Injestas piespēles dubultoja pārsvaru, bet 67. minūtē guva savus trešos vārtus ar pendeli pēc tam, kad soda laukumā tika nogāzts 20 gadus vecais Munirs El Hadadi.

Līdz ar to "Barcelona" iekļuva finālā, kur svētdien tiksies ar "River Plate". Pagaidām joprojām nav zināms, vai finālā varēs piedalīties Mesi, bet lielākas cerības esot laukumā ieraudzīt Neimāru.

Svētdien finālspēle paredzēta pulksten 12:30 un tiešraidē maču demonstrēs LTV7.

Savukārt pirms fināla tiks aizvadīta spēle arī par trešo vietu. Klubi turnīrā cīnās ne tikai par titulu, bet arī ievērojamām naudas balvām. "Auckland City" par septīto vietu saņems naudas balvu pusmiljona dolāru apmērā. Sestās vietas ieguvējai tiks miljons un tā līdz pat trešajai vietai pa pusmiljonam pieaugs balvas apmērs. Savukārt čempione saņems piecus miljonus, bet otrai finālistei tiks četri miljoni dolāru.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009