28.09.2013. 16:31
Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien izcīnīja čempiona titulu Tallinā notiekošajā Eiropas U-23 čempionātā.

Plēsnieks, kurš startēja svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, vispirms raušanā iespēja pievārēt 175 kilogramus smagu svara stieni, kas bija otrs labākais rezultāts. Taču pēc tam grūšanā latvietim pa spēkam bija 221 kilogramu smagums, kas kopsummā ar iekrātiem 396 kilogramiem ļāva ieņemt pirmo vietu.

Otrais bija polis Arkadiušs Mihaļskis, kurš iespēja pacelt par sešiem kilogramiem mazāk, bet trešais bija krievs Nikolajs Vasiļjevs.

Pirms tam Plēsnieks sarunā ar aģentūru LETA bija izteicies, ka uz labu rezultātu šajās sacensībās nemaz necer, jo bija iedzīvojies vēdera muskuļu plīsumā.

Aprīlī Plēsnieks ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja ceturto vietu Eiropas čempionātā, bet pērn Londonas olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja septīto vietu.

Kā ziņots, pirms tam trešo vietu Eiropas čempionāta junioru vecuma grupā svara kategorijā līdz 48 kilogramiem izcīnīja šobrīd tikai 15 gadus vecā talantīgā Rebeka Koha. Čempionāta gaitā Koha laboja sev piederošos Latvijas rekordus raušanā, grūšanā un abu vingrinājumu summā.

Savukārt Vadims Sļesarevs junioru konkurencē izcīnīja piekto vietu svara kategorijā līdz 77 kilogramiem. Tādu pašu pozīciju Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 94 kilogramiem ieņēma arī Vadims Koževņikovs, savukārt U-23 vecuma grupā Latvijas pārstāvis Vitālijs Volkovs svarā līdz 85 kilogramiem ierindojās desmitajā vietā starp 13 sportistiem.