18.04.2015. 12:31
Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks sestdien guva astoto vietu Tbilisi notiekošajās Eiropas meistarsacīkstēs.

• Svarcēlājs Plēsnieks pārliecinoši triumfē Eiropas U-23 čempionātā 2014. g. 29. novembris
  • Svarcēlājam Plēsniekam desmitā vieta pasaules čempionātā 2014. g. 15. novembris

Raušanas sacensības Plēsnieks aizvadīja neveiksmīgi. Pirmajā mēģinājumā latvietis nespēja pacelt 173 kilogramus, kas pēc tam izdevās ar otro cēlienu. Savukārt trešajā mēģinājumā Plēsnieks nespēja pacelt arī 176 kilogramus.

Kaut raušanā grūti klājās daudziem sportistiem, turklāt mājinieks Gija Mačavariani pat palika bez rezultāta, Plēsniekam sasniegtie 173 kilogrami deva vien desmito rezultātu.

Grūšanā Plēsnieks bija pārliecinošāks, pirmajos divos mēģinājumos paceļot attiecīgi 215 un 221 kilogramu, bet trešajā mēģinājumā viņam neizdevās tikt galā ar 225 kilogramiem, kas būtu devuši mazo bronzas godalgu, bet tagad viņš šajā distancē palika ceturtais.

Līdz ar to noslēgumā Plēsnieks ar 394 kilogramiem ierindojās astotajā vietā.

Savukārt par Eiropas čempionu ar 408 (185+223) kilogramiem pārliecinoši kļuva polis Bartolomejs Bonks, tuvākos konkurentus Andrianu Zbirneju no Moldovas un savu tautieti Arkadiušu Mihaļski apsteidzot par deviņiem kilogramiem.

Pērn Plēsnieks guva ceturto vietu Eiropas čempionātā, bet vēl gadu pirms tam, kad par dopinga lietošanu diskvalifikāciju saņēma gruzīnu sportists Dāvids Gogija, latvietim tika piešķirta bronza.

Tāpat pērn Plēsnieks triumfēja Eiropas čempionātā U-23 vecuma grupā, bet pasaules meistarsacīkstēs pieaugušajiem palika desmitais.

Kā ziņots, Ulvis Bērzons pagājušajā svētdienā Eiropas čempionātā palika noslēdzošajā desmitajā vietā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem, bet Vadims Koževņikovs piektdien ieņēma 15.vietu svarā līdz 94 kilogramiem.

Tāpat pagājušajā nedēļā Latvijas sportisti Rebeka Koha un Ritvars Suharevs guva sudraba godalgas pasaules jaunatnes čempionātā.