28.06.2015. 14:11
Latvijas labākā sieviešu kārtas svarcēlāja Rebeka Koha (17) šodien ar jaunu valsts rekordu svara kategorijā līdz 58 kg izcīnīja uzvaru junioru (U18) internacionālajās svarcelšanas sacensībās Polijā. Labus rezultātus uzrādīja arī Dana Ivanova (13) un Armands Mežinskis (15).

Šajās sacensībās šā gada jauniešu pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvēja Rebeka Koha debitēja svara kategorijā līdz 58 kg, jo nespēja iekļauties svarā līdz 53 kg, kurā startēja iepriekš.

Raušanā Rebeka pārvarēja 84 kg atzīmi, bet grūšanā 103 kg, kas priekš jaunās sportistes ir personīgais rekords, summā savācot 187 kg. Jāpiezīmē, ka svara kategorijā līdz 58 kg šie visi trīs (raušanā, grūšanā un summā) ir jauni Latvijas rekordi.

Šajos mačos, kuros piedalījās jaunie smagatlēti no Polijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas, labi nostartēja arī cita Latvijas uzlecošā zvaigzne dobelniece Dana Ivanova, kura pirms nedēļas Itālijā Eiropas Savienības kausā izcīnīja trešo vietu.

Šoreiz trīspadsmitgadīgā meitene, kura startēja svara kategorijā līdz 44 kg, netika pie medaļas, taču ar salīdzinoši labu sniegumu par pieciem gadiem vecāku sāncenšu konkurencē izcīnīja vērā ņemamo 4. vietu. Dana uzrāva 46 kg, bet uzgrūda 61 kg, summā savācot 107 kg.

Bez Kohas no Polijas mājās ar medaļu atgriezās arī Eiropas Savienības kausa U15 vecuma grupas uzvarētājs Armands Mežinskis, kurš svara kategorijā līdz 77 kg izcīnīja otro vietu. Dobelnieks raušanā tika galā ar 115 kg, uzgrūda 137, kas summā deva 252 kg.

Savus nākamos startus pazīstamā trenera Eduarda Andruškēviča audzēkņi Rebeka Koha, Dana Ivanova un Armands Mežinskis aizvadīs jau jūlija sākumā Valmierā notiekošajās Latvijas jaunatnes olimpiādē, kas būs ģenerālmēģinājums pirms augustā Zviedrijā notiekošā Eiropas čempionāta jauniešiem.

Izmantotie resursi:Polski Związek Podnoszenia Ciężarów