17.07.2016. 08:46
Šorīt, pēc Latvijas laika, noslēdzās dienvidu puslodes spēcīgāko regbija klubu turnīra, Super Rugby, regulārā sezona. Pēdējā spēlē pie uzvaras tika Buenosairesas “Jaguares”, kuri pārspēja Johanesburgas “Lions” ar 34:22.

Pēdējā regulārās sezonas spēle, lai arī abām komandām neko globāli nemainīja, tomēr bija svarīga kā argentīniešiem, tā dienvidāfrikāņiem, jo Argentīnas vienībai bija iespēja pacelties par vienu pozīciju augstāk turnīra tabulā. To pašu, panākuma gadījumā, varēja izdarīt arī DĀR komanda, taču viņiem tas būtu prestižāk, jo dotu pirmo vietu visā turnīrā.

Tiesa, neskatoties uz šādiem cēliem mērķiem, “Lions” izbraukumā bija devušies faktiski ar otro sastāvu, bet “Jaguares” komandai nevarēja palīdzēt vairāki līderi, viņu vidū arī izlases kapteinis Augustins Krīvijs.

Pirmajā puslaikā abas komandas rādīja nepiekāpīgu cīņu un atbildēja uz katru oponentu punktu guvumu, tāpēc rezultāts pēc 40 minūtēm bija ļoti ciešs – 15:12 par labu viesiem, taču otrajā puslaikā gan “Jaguares” guva trīs piezemējumus uz ko “Lions” atbildēja tikai ar vienu un tāpēc mājieki sezonu varēja noslēgt uz pozitīvas nots, turklāt, 13. pozīcijā turnīra tabulā, kas priekš čempionāta debitantiem ir ļoti labs rādītājs.

Tāpat ir jāpiemin Keiptaunas “Stormers” uzvara pār Portelizabetas “Southern Kings” ar 52:24. Šis panākums pats pa sevi nav nekāds pārsteigums, jo “Stormers” ir klasi pārāka komanda, taču visnotaļ pārsteidošs ir Hjūva Džonsa un Leolina Zasa sniegums, kuri guva, attiecīgi, četrus un trīs piezemējumus.