10.01.2016. 20:59
Norvēģus slēpotāji Martins Junsrūds Sunbī un Terēza Juhauga svētdien Itālijā izcīnīja uzvaras distanču slēpošanas seriāla «Tour de Ski» pēdējā posmā, tādējādi triumfējot arī sacensību kopvērtējumā.

Svētdien notikušajās deviņu kilometru iedzīšanas sacensībās, kur sportisti startēja ar kopvērtējumā iekrāto handikapu, Sunbī finišu sasniedza pēc 30 minūtēm un 47,0 sekundēm, par 14,3 sekundēm apsteidzot savu tautieti Finnu Hogenu Krogu.

Tikmēr trešo vietu ieņēma Krievijas slēpotājs Sergejs Ustjugovs, kurš Sunbī zaudēja 47,6 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 1422 punktiem ir Sunbī, kuram ar 872 punktiem seko Krogs, bet Peters Nurtugs, kurš «Tour de Ski» kopvērtējumā finišēja ceturtais, ar 801 punktu atkāpies uz trešo vietu.

Savukārt sacensībās dāmām svētdien deviņu kilometru iedzīšanā uzvarēja norvēģiete Juhauga, no kuras par divām minūtēm un 20,9 sekundēm atpalika viņas tautiete Ingvilda Ūstberga. Tikmēr trīs minūtes un 13,9 sekundes no Juhaugas atpalika vēl viena norvēģiete Heidi Venga.

Pasaules kausa kopvērtējumā dāmām līdere ar 1384 punktiem ir Juhauga, bet 1195 punkti ir Ūstbergas rēķinā. Tikmēr trešā ar 990 punktiem ir Venga.

Katra «Tour de Ski» posma uzvarētājs Pasaules kausa kopvērtējumā nopelna 50 punktus, tomēr, lai tos saņemtu, ir jāpiedalās visos sacensību posmos. Papildus tam uzvarētājs saņem 400 punktus, kas ir tikpat, cik var saņemt par četrām uzvarām parastās Pasaules kausa sacensībās.

Pērn šajā seriālā vīriem triumfēja Šveices sportists Dario Kolonja, bet sievietēm labākā bija slavenā norvēģiete Mārita Bjergena, kura šo sezonu izlaida grūtniecības dēļ - nesen viņai piedzima dēls. Zīmīgi, lai arī Bjergena ir daudzkārtēja pasaules un olimpiskā čempione, tā bija pirmā reize, kad sportiste triumfēja «Tour de Ski» seriāla kopvērtējumā.