31.12.2013. 09:46
Autosporta izcilnieks un leģenda Mihaels Šūmahers joprojām atrodas dzīvībai kritiskā stāvoklī. Atbildīgie ārsti atsakās izteikt jel kādas prognozes par viņa iespējam izdzīvot, bet viņu operējušais profesors Stefans Habārds norādījis, ka visu izšķirs nākamās 24-48 stundas. Šobrīd Šūmahers atrodas medicīniski izraisītā miegā.

„Mihaelam Šūmaheram tika veikta operācija, kad viņš atradās ļoti nopietnā stāvoklī ar smagiem smadzeņu bojājumiem,” paziņojis profesors Stefans Habārds, kurš bija atbildīgs par operācijas veikšanu. „Mēs sekojam viņa veselības stāvokļa pārmaiņām katru brīdi.”

„Šūmahers joprojām ir kritiskā stāvoklī. Operācija bija paredzēta, lai tikai aizvāktu to hematomas (asins izplūduma) daļu, kura bija aizvācama. Tagad mums jāpasargā viņa smadzenes. Nākamās 24 vai 48 stundas būs izšķirošas,” sacījis Hābards.

Kopš operācijas Šūmahers pakļauts stingrai reanimācijas režīmam, un viņa ķermeņa temperatūra pazemināta līdz 34-35 grādiem pēc Celsija. Šūmahers atrodas medicīniskajā miegā.

Mihaela Šūmahera dzīvība nokļuva briesmās pēc tam, kad slēpojot viņš krita un atsita galvu pret akmeni, kas radīja asins izplūdumu viņa smadzenēs. Lai arī sākotnēji milzīgas briesmas netika paredzētas, viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, un autosporta čempions tika nogādāts slimnīcā Grenoblē, Francijā.

Profesors Žans Fransiss Pajēns, Grenobles slimnīcas anestezioloģijas nodaļas vadītājs, atzinis, ka tikai fakts, ka Šūmaheram bijusi ķivere, kura pēc atsevišķu avotu ziņojumiem trieciena rezultātā saplīsusi, ļauj šobrīd viņam būt pie dzīvības. „Šobrīd nevaram apgalvot, kāda ir Mihaela Šūmahera nākotne,” sacījis Pajēns. „Taču bez ķiveres viņa šeit nebūtu.”

Savukārt Šūmahera senais cīņu biedrs Žerārds Sailents, kurš vairākkārt uzņēmies vācu sportista ārstēšanu tā karjeras laikā piedzīvoto negadījumu laikā, apgalvo, ka Šūmahera lieliskā fiziskā forma viņam palīdzēs uzvarēt šajā cīņā ar nāvi.

Pašreizējās prognozes liecina, ka mākslīgā miega stāvoklī Šumahers tika uzturēts vismaz 48 stundas, tiesa, šis laika posms var ievilkties līdz pat vairākām nedēļām, un arī pēc tam būs nepieciešams vairāku mēnešu ilgs rehabilitācijas process.

Kopā ar Šūmaheru slimnīcā ir viņa ģimene, bet domās kopā septiņkārtējo pasaules čempionu un F1 mūsdienu ikonu ir teju katrs autosporta līdzjutējs.

Izmantotie resursi:Schumacher shows slight improvement - Yahoo...BBC - HomepageR & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties