31.12.2013. 12:29
Grenobles Universitātes slimnīcas pārstāvji oficālā paziņojumā snieguši informāciju, ka Mihaela Šūmahera veselības stāvoklis ir uzlabojies, tiesa, joprojām nevar izslēgt draudošās briesmas.

Speciāli sasauktā preses konferencē Grenobles slimnīcas ārsti atklājuši, ka atsevišķi septiņkārtējā pasaules čempiona Mihaela Šūmahera smadzeņu bojājumi ir novērsti un ir panākts uzlabojums. Ar vārdu „uzlabojums” tiek saprasta drošāka situācijas kontrole, kā arī iegūts laiks.

Vakar notikusī operācija ilga divas stundas, un tās laikā tika izvākta hematoma (asins izplūdums), kura bijusi pieejama šādai procedūrai. Ārsti atzina, ka šī hematoma tikusi atklāta vakar pirms operācijas, un nodēvējuši to par „iespēju, kuru viņi izmantoja”. Analīzes gan joprojām uzrāda nopietnus smadzeņu bojājumus, kuri ir jākontrolē katru brīdi.

Atbildīgie ārsti atzina, ka briesmas Šūmahera dzīvībai joprojām nav novērstas un situācija ir ļoti nestabila. Sportists ir ļoti jutīgs pret jebkādām izmaiņām, tāpat viņš joprojām atrodas medicīniskajā miegā ar mākslīgi pazeminātu ķermeņa temperatūru.

Operāciju veikušais ārsts Stefans Habārds sacīja, ka situācija joprojām saucama par „kritisku”, taču ir iegūts laiks. Tāpat arī nav iespējams prognozēt, kāds būs Šūmahera veselības stāvoklis viņa atmošanās brīdī, taču "viņš pilnīgi noteikti ir labākā situācijā nekā bija vakar," apgalvo Habārds.

Grenobles slimnīcas pārstāvji paziņojuši, ka ziņos, ja sportista veselības stāvoklī būs kādas pārmaiņas, bet atsevišķu preses konferenci viņi nerīkos un paziņojumus nesniegs, ja vien nebūs krasa vajadzība.

Mihaela Šūmahera dzīvība nokļuva briesmās pēc tam, kad slēpojot viņš krita un atsita galvu pret akmeni, kas radīja asins izplūdumu viņa smadzenēs. Lai arī sākotnēji milzīgas briesmas netika paredzētas, viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinājās, un autosporta čempions tika nogādāts slimnīcā Grenoblē, Francijā.

Kopā Šūmaheru ir viņa ģimene, kura deva akceptu vakardienas operācijai.

Izmantotie resursi:BBC - HomepageAlksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties