17.12.2015. 15:01
Urugvajieša Luisa Suaresa trīs gūtie vārti ceturtdien Jokohamā (Japāna) palīdzēja Spānijas klubam «Barcelona» klubu Pasaules kausa (PK) pusfināla spēlē ar 3:0 uzvarēt Ķīnas vienību Guandžou «Evergrande».

Suaress rezultātu atklāja 39. minūtē, spēles 50. minūtē pārsvaru dubultoja, bet 67. minūtē ar realizētu 11 metru soda sitienu panāca graujošo 3:0.

Uzvarētāji šo spēli aizvadīja bez diviem saviem līderiem - argentīnieša Lionela Mesi un brazīlieša Neimara. Mesi nespēlēja nierakmeņu radīto sāpju dēļ, bet Neimars vēl nav pilnībā atguvies pēc cirkšņa sastiepuma.

«Barcelona», kas ir 2015. gada Eiropas Čempionu līgas uzvarētāji, klubu PK finālā svētdien tiksies ar Dienvidamerikas «Libertadores» kausa ieguvējiem «River Plate» no Argentīnas, kas trešdien pirmajā pusfināla cīņā ar 1:0 uzvarēja turnīra mājiniekus - japāņu klubu Hirosimas «Sanfrecce».

Spānijas un Argentīnas klubi turnīru sāka no pusfināla, kamēr «Evergrande» un «Sanfrecce» aizvadīja ceturtdaļfināla mačus, bet japāņu klubs arī kvalifikācijas spēli. Brazīlieša Luiša Felipes Skolari vadītā «Evergrande» ir Āzijas Čempionu līgas uzvarētāji.

Klubu PK finālā «Barcelona» startē ceturto reizi. Katalonijas klubs 2009. un 2011. gadā kļuva par turnīra uzvarētāju, bet 2006. gadā finālā zaudēja Brazīlijas klubam «Internacional».

Klubu Pasaules kausa izcīņā tradicionālajā gada nogales turnīrā piedalās pasaules futbola jumta organizācijas FIFA sešu konfederāciju spēcīgākie klubi.

Pagājušā gada turnīra finālā Madrides «Real» ar 2:0 pārspēja «San Lorenzo» no Argentīnas, bet 2013. gadā Minhenes «Bayern» finālā ar 2:0 uzvarēja Marokas klubu «Raja Casablanca».

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222