23.03.2015. 09:18
Urugvajas futbola izlases uzbrucēja Luisa Suaresa vārtu guvums svētdien nodrošināja viņa pārstāvētajai Barcelona komandai uzvaru Spānijas čempionāta mačā pār principiālo konkurenti Madrides Real jeb tā sauktajā El Clasico.

Mača rezultātu 19.minūtē atklāja laukuma saimnieki no Barselonas, kad pēc slavenā argentīnieša Lionela Mesi izpildītā brīvsitiena precīzi ar galvu sita Žeremī Matjū.

Lai gan Barcelona komandai pirmajā puslaikā bija vēl izdevības izcelties, Madrides klubam izdevās panākt neizšķirtu, kad 31.minūtē pretuzbrukumā vārtus guva pēdējo divu gadu pasaules labākais futbolists portugālis Krištianu Ronaldu. Piecas minūtes pirms pārtraukuma Portugāles izlases kapteinis guva vēl vienus vārtus, taču tiesneši fiksēja aizmuguri.

Pēc tam cīņas iniciatīva piederēja Real futbolistiem, kuriem vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas neizdevās realizēt, turklāt 56.minūtē Barcelona atbildēja ar prettriecienu - izmantojot lielisku brazīliešu aizsarga Dani Alveša piespēli, vārtus guva Suaress.

Tie vēlāk izrādījās uzvaras vārti, turklāt Barcelona vienībai spēles izskaņā bija vēl iespējas palielināt savu pārsvaru, taču šīs izdevības palika neizmantotas.

"Šis man ir pagaidām svarīgākais vārtu guvums Barcelona sastāvā, kam papildus svinīgumu piedod pretinieks, pret kuru šovakar spēlējām," pēc mača sacīja Suaress, kurš Katalonijas kluba rindas papildināja pagājušajā vasarā.

Madrides klubam šī jau bija trešā neveiksme pēdējo četru spēļu laikā, kas Real galveno treneri itāli Karlo Ančeloti atkal palicis zem spiediena.

Tikmēr pie kārtējās uzvaras Spānijas čempionāta cīņās piektdien tikusi abu līderu tuvākā sekotāja Valencia, kas izbraukumā ar 4:0 (1:0) sagrāva Elche futbolistus.

Pie uzvaras izdevies tikt arī pagājušās sezonas čempionei Madrides Atletico, kam savā laukumā ar 2:0 (2:0) izdevās pārspēt Getafe.

Pirmos vārtus jau cīņas trešajā minūtē guva pazīstamais uzbrucējs Fernando Torress, kuram šie bija pirmie vārti šīs sezonas Spānijas čempionātā.

Kā zināms, Madrides komandas rindas Torress papildināja janvāra transfēru logā.

Spānijas čempionāta kopvērtējumā Barcelona ar 68 punktiem 28 spēlēs ir līdere, bet četrus punktus mazāk iekrājusi Madrides Real. Tikmēr Valencia rēķinā ir 60 punkti, kamēr par punktu atpaliek Atletico.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161