03.08.2014. 18:59
Latvijas kantētāju Kaspara Stupeļa un Elvija Mucenieka ekipāžas svētdien izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu pasaules čempionāta motokrosā blakusvāģiem sestajā posmā, kas risinājās Igaunijā.

Pirmajā braucienā Beļģijas braucējs Jans Hendrikss ar Mucenieku izcīnīja otro vietu, bet uzreiz aiz viņiem sekoja Nīderlandes braucēja Etjēna Baksa un Stupeļa ekipāža. Tikmēr Modris Štelle un Artūrs Linters finišā apsteidza četras ekipāžas, kas deva 26.vietu.

Otrajā braucienā Baksa un Stupeļa ekipāža palika nepārspēta, bet Hendrikss ar Mucenieku ierindojās trešajā vietā. Tikmēr Štelle/Linters otrajā braucienā uz starta vairs neizgāja.

Posma kopvērtējumā ar 47 punktiem uzvarēja beļģa Bena Adriansena ekipāža, Bakss/Stupelis sekoja ar 45 punktiem, bet Hendrikss/Mucenieks ar 42 punktiem ieņēma trešo vietu. Štelle/Linters pie kopvērtējuma punktiem netika, tiekot klasificēti 30.vietā.

Pirms tam sestdien B grupas kvalifikācijas sacensībās uzvarēja leģendārais Nīderlandes pilots Daniels Vilemsens, kurš karjeras laikā par pasaules čempionu kļuvis desmit reižu, otro vietu ieņēma Baksa un Stupeļa ekipāža, bet trešie bija Hendrikss ar Mucenieku. Tikmēr A grupā startēja Štelle un Linters, kuri nefinišēja. Līdz ar to viņiem vajadzēja startēt pēdējās cerības braucienā, kurā tika sasniegts trešais labākais apļa laiks un nodrošināta vieta pamatsacensībās.

Igaunijā norisinājās sestais šīs sezonas posms. Līdz šim nav notikuši divi no paredzētajiem čempionāta posmiem - sezonas nomināli trešās sacīkstes Ukrainā tika atceltas valstī valdošās politiskās situācijas dēļ, bet nomināli sestais posms pagājušā mēnesī Beļģijā nenotika lietavu dēļ.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pašlaik līdere ar 271 punktu ir Adriansena ekipāža, bet Stupeļa kantētā ekipāža izcīnījusi 235 punktus, kas ļauj atrasties otrajā vietā. Savukārt Hendrikss/Mucenieks ar 212 punktiem ir ceturtie, no trešās vietas atpaliekot vien par četriem punktiem.

Šī sezona aizrit bez līdz šim labākajiem Latvijas pilotiem. Kā ziņots, Māris Rupeiks pagājušās sezonas izskaņā notikušajā Nāciju kausā pēc kritiena guva ļoti smagas traumas un pagaidām par atgriešanos sportā vēl nedomā, bet brāļu Jāņa un Laura Daideru ekipāža izjuka, kad kantētājs Lauris tika pieķerts dopinga lietošanā.

Tāpat ļoti smagu galvas traumu pagājušās sezonas vidū guva Latvijas pilots Arnolds Sīlis, kurš sacensībās brauca ar savu brāli Gintu. Pēc negadījuma Arnolds Sīlis divus mēnešus pavadīja komas stāvoklī un arī šobrīd turpina rehabilitāciju.

Čempionāta turpinājumā notiks vēl četras sacīkstes, bet nākamajā nedēļas nogalē posms tiks aizvadīts Ķeguma trasē «Zelta zirgs».

Nākamās sezonas čempionātā Latvija pēc ilga pārtraukuma gatavojas uzņemts divus pasaules čempionāta posmus.

Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa