07.10.2017. 01:36

Ingars Sarmis Stuglis: "Zaudējums 0:3. Gaidījām, ka būs grūta spēle un tāda tā, protams, arī bija. Bija jau pieredzes pēc spēles Anglijā - plus mīnus vienāda līmeņa komandas. Rezultāts tieši tāds pats un spēle arī bija līdzīga - pretinieks dominēja, mums momentu pa lielam nebija, tikai pāris pusmomenti. Ko vairāk teikt... viņi ir fiziski spēcīgāki. Mēs spēlējam kā varam, viņi kā grib. Tur tā atšķirība."

"Pirmajā puslaikā vairāk spēlējām centrā, spēlējām augstāk. Uzbrucēji Ņikita [Ivanovs] un Cigaņiks bija augstāk, mēs ar Emsi arī nedaudz piespiedām. Otrajā puslaikā vairāk nosēdāmies - vairāk cerējām uz pretuzbrukumiem un varbūt tāpēc noturējām pretiniekus. Bet bija jau 0:3 - viņi īpaši arī vairs neskrēja pēc ceturtajiem un piektajiem vārtiem, īpaši nebija jēgas. Ko varam paņemt no šodienas zaudējuma? Ir jāmācās, ka mēs nevaram uzvarēt, tikai spēlējot futbolu - vajag vairāk cīņas, vairāk viltības. Meistarības ziņā mēs, protams, esam daudz vājāki, tāpēc jādomā citi veidi, kā uzvarēt."

Dainis Kazakevičs: "Domāju, ka kopumā spēles rezultāts un spēles gaita diemžēl atainoja starpību spēles līmenī. Ne visai veiksmīgi mums padevās pats spēles sākums - gan tādēļ, ka neizdevās nospēlēt pietiekami cieši pret pretinieku centra pussargiem un tika iedotas pietiekami daudz iespējas saņemt bumbas starp līnijām. Diezgan būtiski spēles gaitu ietekmēja pirmie ielaistie vārti - pat ne tādā ziņā, ka tas pamainītu spēles sižetu, bet to, kādā veidā mēs varam veidot savu pretspēli. Pie 0:0 tomēr daudz citādākas situācijas veidojas, nekā tas ir pie 0:1 vai 0:2. Slikti, ka tika ielaisti pirmie divi vārti diezgan vienkāršā veidā - abās epizodēs bija rupjas individuālās kļūdas. Skaidrs, ka pret tādu pretinieku kā Nīderlande mēs to nevaram atļauties, pretinieks ir spējīgs to izmantot.

Spēles turpinājumā tāpat izpaudās pretinieku individuālā līmeņa pārākums. Ne velti šie spēlētāji spēlē laba līmeņa līgās. Un neveiksmīgais spēles sākums mums laupīja reālas izredzes pacīnīties par pozitīvu rezultātu. Lai gan iespēju robežās, kad pretinieku darbības mums ļāva veidot pretuzbrukumus, mēs to centāmies darīt - izveidojām pāris nesliktus pretuzbrukumus, bija arī divi reāli vārtu gūšanas momenti. Viens no tiem bija bīstams sods, ko diemžēl neizdevās kvalitatīvi izpildīt un viens Raivim Andrim Jurkovskim, un, manuprāt, tādi vārtu gūšanas momenti ir jārealizē. Bet tā ir problēma arī individuālajā meistarībā, kurā mēs atpaliekam.

Ja izdarīt kopsavilkumu, tas, ko varam paņemt no šīs spēles, pirmkārt, ir taktiskās lietas, kurās mums jāpieliek, lai mēs varētu pietuvoties tādam spēles ritējumam, kurā mums tomēr ir reālākas izredzes pacīnīties par punktu, trim punktiem. To, protams, nav vienkārši izdarīt, jo a priori komandu līmeņa starpība ir liela. Tas, ko varam ar plusa zīmi pateikt, ir, ka komanda otrajā puslaikā parādīja raksturu. Pat pie grūtas situācijas, kad pretinieks dominē, ir 0:3 un bijis neveiksmīgs pirmais puslaiks, puiši spēja pielikt savā spēlē, kļuva agresīvāki, spēja izveidot pretuzbrukumu momentus, iespēju robežās pēc situācijas centās spēlēt arī diezgan augstu, lai piespiestu pretinieku kļūdīties. To noteikti var izcelt ar plusa zīmi."

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA