13.07.2014. 21:25
Svētdien Dānijā norisinājās Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Prestižajā vīru elites grupā uzvaru otro gadu pēc kārtas par čempionu kļuva Māris Štrombergs, bet junioru konkurencē otro vietu spraigajā finālbraucienā izcīnīja Kristens Krīgers.

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā junioru un elites grupās šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, norisinās vienās sacensībās. Tās svētdien tika aizvadītas Dānijas pilsētas Roskildes trasē. Uz Dāniju devās arī vadošie Latvijas BMX braucēji, viņu vidū arī pagājušā gada čempions Māris Štrombergs, kā arī šī gada Latvijas čempionāta uzvarētājs Edžus Treimanis.

Vīru elites grupā, kur dalībnieku skaits bija viskuplākais, sākumā norisinājās priekšbraucieni. Tajos uzvaras izcīnīja gan Māris Štrombergs, gan arī Edžus Treimanis un Rihards Veide. Šie bija arī trīs vienīgie latvieši, kuri kvalificējās tālākām cīņām. Astodaļfināla braucienus uzvarēja Štrombergs un Treimanis, bet, ne pārāk veiksmīgais starts, liedza vēl vienam valmierietim Rihardam Veidem iekļūt ceturtdaļfinālā. To tikmēr ļoti pārliecinoši aizvadīja abi palikušie mūsu sportisti. Pusfinālā Māris un Edžus startēja vienā braucienā. Lielāko trases daļu pārliecinošs līderis bija Štrombergs, bet pašās beigās viņam garām pabrauca Treimanis.

Izšķirošajā braucienā lielisks starts padevās divkārtējam olimpiskajam čempionam Štrombergam. Viņš izvirzījās vadībā un spēja savas pozīcijas nosargāt līdz pat finišam, tādējādi otro gadu pēc kārtas kļūstot par Eiropas čempionu. Tikmēr Treimanis, lai arī kā trases laikā centās izkarot pozīciju labāko trijniekā, tomēr tas šoreiz viņam neizdevās. Finišu Edžus šķērsoja sestajā pozīcijā. Sudraba godalgu nedaudz negaidīti ieguva francūzis Romeins Meijets, bet bronzas godalga tika Nīderlandes braucējam Martijnam Džesperam.

Junioru puišu konkurencē no Latvijas pārstāvjiem kvalifikācijas braucienus pārvarēja Kristens Krīgers un arī Pēteris Kalniņš. Ceturtdaļfinālā Krīgers turpināja uzvarēt, kamēr Kalniņam pusfinālu šoreiz sasniegt neizdevās. Latvijas junioru čempions Krīgers pārliecinoši pārvarēja arī šo braucienu, iekļūstot lielajā finālā. Tajā mūsu sportists jau no starta izvirzījās vadībā, tomēr vienā no pēdējām virāžām viņu apsteidza nīderlandietis Niks Kimmans. Tieši Nīderlandes sportists arī kļuva par uzvarētāju, kamēr latvietim sudraba medaļa. Pie bronzas tika vēl viens holandietis Džejs Šippers.

Dienas pirmajā pusē Eiropas "Challange" sacensību finālposmu aizvadīja vecāko grupu jaunieši, kā arī amatieru grupu sportisti. Līdzīgi kā vakar, arī šodien mūsu braucēji priecēja ar lieliskiem rezultātiem. B15 jauniešu grupā par uzvarētāju kļuva Latvijas jaunatnes izlases sportists Miks Strazdiņš. Šajā pat vecuma grupā meitenēm nepārspēta nozīmīgajās sacensībās palika Vineta Pētersone, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa jelgavniece Vanesa Buldinska. Jāizceļ vēl divu latviešu paveiktais. Kristaps Konrāds izcīnīja trešo vietu M25 -29 amatieru konkurencē, bet Lelde Šuma bija piektā G16 grupā jaunietēm.

Informāciju sagatavoja:Toms MarkssLatvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārsDienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties