26.07.2014. 23:24
Sestdien Roterdamā notiekošajā pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā norisinājās sacensības «Time – trial», jeb solo braucienā, kurā uzvarēja Austrālijas sportists Sems Vilobijs. Labākais no latviešiem bija Māris Štrombergs, kurš ieguva piekto pozīciju. Svētdien norisināsies pamatsacensības.

Pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā sestdien savas cīņas uzsāka prestižo elites, kā arī junioru grupu braucēji. Pirmajā sacensību dienā šo abu grupu braucēji vīriešu un sieviešu konkurencēs aizvadīja solo, jeb «Time – trial» braucienus, noskaidrojot ātrākā rezultāta īpašnieku.

Sacensību noteikumi bija tādi, ka pirmajā daļā visi sportisti pa vienam veic apli, noskaidrojot 16 ātrāko rezultātu īpašniekus, kuri vēlāk sacentās superfinālā. Arī tajā visi trasē devās pa vienam.

No Latvijas sportistiem elites vīru grupā «Time – trial» sacensībās startēja pieci braucēji – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide, Elvis Puroms un Klāvs Lisovskis. Visātrāko rezultātu no latviešiem sasniedza Štrombergs, kurš kopumā veica labu braucienu un uzrādīja ceturto rezultātu. Superfinālam kvalificējās arī Treimanis, ieņemot septīto vietu.

Izšķirošajos braucienos kā pirmais no latviešiem startēja Treimanis, kurš tobrīd uzrādīja otro rezultātu. Distancē Edžus pavadīja 25,347 sekundes. Drīz vien valmierieti apsteidza pagājušā gada pasaules čempions pamatsacensībās Liam Phillips (Laims Fillips) no Lielbritānijas. Tad arī startēja Māris Štrombergs. Divkārtējā pasaules čempiona rezultāts bija 25,05 sekundes. Tas Mārim deva trešo vietu, kad aiz viņa vēl palika trīs braucēji.

Lieliski distanci veica viens no galvenajiem favorītiem Sam Willoughby (Sems Vilobijs), kurš arī kļuva par sacensību uzvarētāju. Otro pozīciju tikmēr izcīnīja Corben Sharrah (Korbens Šarahs), bet trešajā vietā ierindojās francūzis Joris Daudet (Joriss Dodē). Štrombergs sacensību noslēgumā ierindojās piektajā vietā, kamēr Treimanis noslēdza labāko astotnieku.

Junioru konkurencē Latviju pārstāvēja divi sportisti – Kristens Krīgers un Pēteris Kalniņš. Kvalifikācijā Eiropas vicečempions Krīgers uzrādīja septīto rezultātu un kā priekšpēdējais kvalificējās superfinālam, bet Kalniņš no tālākas cīņas izstājās. Superfinālā jelgavnieks Krīgers, kurš jau otro sezonu trenējās Valmierā, trasē pavadīja 26,16 sekundes. Tas viņam sacensību noslēgumā deva septīto pozīciju. Par uzvarētāju kļuva nīderlandietis Niek Kimmann (Niks Kimmans), kuram Kristens zaudēja nepilnu sekundi.

Jau rīt Roterdamā elites un junioru vīri, kā arī dāmas aizvadīs kvalifikācijas un izslēgšanas braucienus, tādējādi noskaidrojot 2014. gada pasaules čempionāta medaļniekus. Sacensības tiešraidē pārraidīs arī Latvijā pieejamie telekanāli TV6 un Viasat Sport Baltic. TV6 tiešraides sākums jau no pulksten 15:15, bet Viasat Sport Baltic izšķirošajiem braucieniem pieslēgsies pulksten 17:00.

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā: Time – trial superfināls vīru elitei